» Вести» Проекти» Мапа» Компании» Блог» Тагови» Форум
На продажба се нудат две парцели од економската зона „Илинден“

Со завршувањето на локалните избори, општина Илинден ја продолжи постапката за продажба на државното градежно земјиште. Во дневните весници денеска беше објавен оглас за отуѓување на две градежни парцели со вкупна големина од 106.399 метри квадратни. Првата локација со површина од 87.065 метри квадратни е наменета за изградба на откупно – дистрибутивен центар, додека на втората со површина од 19.334 метри квадратни е предвидено да се гради лесна и незагадувачка индустрија. Почетната цена за овие две парцели на електронското јавно наддавање изнесува 61 денари за метар квадратен.

 

 

 

 

Двата објекта ќе се подигнат во економската зона „Илинден“, за која инвеститорите во изминатиов период пројавија значителен интерес. Домашните и странските компании треба да достават пријава за учество на електронската лицитација најдоцна до 13 мај, а наддавањето ќе се одржи на 17 мај годинава.

Тагови: , , , ,Поврзани вести

25.05.2016 Воз за Крива Паланка нема да видиме пред 2020 година
22.05.2016 ФОТО ВЕСТ: „Рециклиран град“
20.05.2016 Со 2,4 милиони евра ќе се реконструира Градската болница во Скопје
19.05.2016 „Џонсон Контролс“ гради нова фабрика во Струмица
18.05.2016 „Ван Хол“ гради втора фабрика во ТИРЗ „Скопје 2“
16.05.2016 Отворен првиот дел од фудбалската Академија на ФК „Вардар“
16.05.2016 ЕЛЕМ инвестира во рударска механизација за РЕК „Битола“
15.05.2016 СДСМ реагира за проектот „Рајски парк“ на ЕЛЕМ
12.05.2016 Жестоки реакции против изградбата на Рајска градина во Аеродром
11.05.2016 Префизибилити студија за нова електрана кај НеготиноШто треба да знаете за добар избор на мебел

Размислувате да го смените стариот мебел со нов, или да преуредите некое катче во домот. Или можеби се подготвувате за уредување и опремување на вашиот нов стан или куќа? Купувањето нов мебел носи големо задоволство, но и бројни дилеми. Мебел не се купува секој ден, затоа …RobоtMK ви го претставува Autodesk® RobotTM Structural Analysis

Autodesk® RobotTM Structural Analysis е софтвер што овозможува решенија за анализа на многу типови конструкции, вклучувајќи згради, мостови, инженерски и специјални конструкции, карактеристични за одредена земја и му обезбедува на конструктивниот инженер алатки за пресметување.

» Повеќе