build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од соседството

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 06-Jan-2009 at 20:48
Originally posted by Cloverstack

uhhhh jebote, salite vo split, zagreb i porec se ligi da ti potecat

ako sme realni boris trajkovski moze da se sporeduva edinstveno so onaa vo osijek

ova povtorno mi gi budi zelbite/nadezite deka vo ne taka dalecna idnina ke dobieme pogolema i poubava sala od boris trajkovski




inace ne pratev situacija so salata vo zagreb, no znam koga pocnaa da ja gradat i navistina ekspresno go isturkaa proektot!


Па добро екстериерно Борис Трајковски мене ми се допаѓа, единствено онаа во Загреб отскокнува и е грандиозна. Иако не е без маани, ако ги разгледаш нишките на Хрватите ќе видиш дека направиле страшни грешки со ходниците изгледаат поклаустрофобично од БТ, воопшто не доликуваат на една таква арена. Исто така многу е сива од внатре што е минус исто како и кичерајот во БТ.

Пореч е одлична од надвор но внатре е доста помала од БТ.

Сплитската е мој личен фаворит ако сумирам се (ентериер, екстериер, опрема....) иако Загреб е пограндиозна од надвор.
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 06-Jan-2009 at 20:45
Саливе се Drool!!!!

Ми се допаѓа што отишле со неконвенционален и модерен дизајн, 4 трибини, монтори(како на 9) и што седиштата не се со огромно хрватско знаме...

Можеби и ние за век два ќе правиме вакви грандиозни проекти, сега за сега ќе ставаме споменици насекаде, клучки кај што не треба, антички војници на модерен фудбалски стадион и да не ги заборавиме спомен куќите...
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 06-Jan-2009 at 20:42
uhhhh jebote, salite vo split, zagreb i porec se ligi da ti potecat

ako sme realni boris trajkovski moze da se sporeduva edinstveno so onaa vo osijek

ova povtorno mi gi budi zelbite/nadezite deka vo ne taka dalecna idnina ke dobieme pogolema i poubava sala od boris trajkovski




inace ne pratev situacija so salata vo zagreb, no znam koga pocnaa da ja gradat i navistina ekspresno go isturkaa proektot!


Edited by Cloverstack - 06-Jan-2009 at 20:44
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 06-Jan-2009 at 20:38
BTW пред нова година се отворија повеќе сали во Хрватска кои ги градеа за светското првенство во ракомет

Сплит

1

2

3

4

5

6 Жената на градоначалникот на Сплит Naughty (и градоначалникот на Сплит до неа )

7 Ова дефинитивно и фали на скопската сала и се надевам дека ќе го инсталираат од после


Загреб

1

2

3

4

5


Пореч

1

2


Осијек

1

2

3

4


Edited by pbanks - 06-Jan-2009 at 20:39
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 151617

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.403 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.