build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Подвижен кров на кафетерија

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Папаз View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 31-Jul-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Папаз Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Подвижен кров на кафетерија
    Posted: 31-Jul-2010 at 00:48
Здраво на сите од форумов!

Можеби некаде е дискутирано следното па ве молам упатете ме до линкот, а доколку не добро би ми дошол одговор и мислење.

1. Сопстевник сум на куќа-кафетерија во Битола на неколку спрата. Најгорниот спрат е покриен под класичен кров со греди и ќерамиди и моментално не е во употреба. Има вградени 3 Леснина тавански прозори. Би сакал да го модифицирам некако со што во лето би бил делумно отворен (поглед отворено небо), моменталните тавански прозори не ми се доволни. Како тоа да се изведи? Дали доаѓа во предвид алуминска шибер варијанта со термо стакло, плексиглас варијанта...?

2. Во склоп на погорното би прашал дали законот за пушење е доволно прецизен и го регулира пушењето во полуотворените објекти или тавани? Би сакал таванскиот спрат во лето да е полуотворен и да се пуши, а во зима да е затворен и да не се пуши.

п.с. за скоро ќе поставам и фотки за да добиете подобра реалност од состојбата


Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 734
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Nov-2017 at 20:38

мислам ова беше одговорено, но ќе да испарил пост, што имаш направено до сега!?

јас би одел со скроз отворена тераса и кепенци по неа, а ко таква би ја направил бавча, макар имал и двор засебно ...

Edited by Zelenikovo - 22-Nov-2017 at 20:38
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.