build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тетовски сообраќај (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1132
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 15-Sep-2013 at 12:16
Веќе скоро 1 месец и нешто се работи на остранување на асфалтот, и на тие бетонските што го делат булеварот со тротоарите забраев како се викаа  и се заменети со новиSmile, се работи само на едната лента, нареден период  на другата. Тоа со црвено е асфалтирано, тоа со жолто денеска се асфалтира. На машините и на работниците им пишува Гранит- Скопје, сигурно они се изведувачи. И се извинувам поради лошиот квалитет на сликите од мобилен се сликани.


Back to Top
4makedonia View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Sep-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote 4makedonia Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 16-Sep-2013 at 21:44
Здраво Драган,

Булеваров треба да е готов, три години поминаа.
Актуелна состојба ако можеш со слики да обновиш
Тетовска касарна - воени згради (нема интерес-купувачи) или општинско земјиште (од министерот подарок за општината, како во Гостивар но сосе објекти)
Евентуална обиколница-градска околу Тетово - сепак само со инвестиција на Влада, дел веројатно и низ касарна треба да поминува-поврзува со автобуска и железничка станица и кон патот за Јажинце

Владата треба за секој поголем град да одвои пари за "проекти 201X",
а не само за Скопје. Покорисни ќе бидат, ќе решаваат елементарни потреби-водовод, сообраќајници и сл.


Back to Top
4makedonia View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Sep-2013
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote 4makedonia Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 16-Sep-2013 at 21:48
коментирав за #8 Posted: 08-Sep-2010 at 14:23

нов сум, поздрав до сите на форумов - одличен е!
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1132
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 17-Sep-2013 at 13:51
 Секако секако кога ќе имам повеќе време ќе поминам и натаму накај касарната и тој булевар Благој Тоска слушнав на вести се обновува. Инаку ако прашањето тие дали во тетовската касарна е дадена под концесија и треба таму да се гради згради училишта, тоа нема да се случи, таа се уште си работи си има војници што ослужуваат воен рок од други градови од Р.Македонија. Обиколница? хммм тоа на тој пост не е обиколница тоа беше нов пат кон Џепчиште и патот накај граничниот премин, но се нема никаква активност веќе две години.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1132
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 27-Jun-2014 at 20:09
Смешно но вистинито Big%20smile прават патека за велопепедисти хаха страшно место да го расчистат собраќајниот метеж па после ова да го прават .
Edited by Dragan - 27-Jun-2014 at 20:09
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3660
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 30-Jul-2014 at 11:08
Stanuva zbor za ovaj del ili se lazam? Ako da togas super
Отварање на патот кон болницата
14.07.2014


Пред неколку деназапочнаа работите за отварање на патот кон болницата, кој што ќе овозможи полесен пристап на граѓаните до Клиничката болница – Тетово. Патот кој што се отвара од кружниот ток на ул.“Јане Сандански” во близина на Камениот мост, ќе биде во должина од 350 м. , широчина 5,5 м. и тротоар од 2 м. за движење на пешаците. Отварањето на овој пат, освен што ќе овозможи полесен пристап на граѓаните до болницата, без сомнение ќе го олесни и сообраќајот кој е доста оптоварен на ул.”29 Ноември”, што ги поврзува Здравствениот дом и Клиничката болница – Тетово.


Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3660
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 18-Mar-2017 at 10:22
Кај булеварот илирија и булеварот илинден. Проектот почнал, 72 столбови, 12 фонтани, 32 места за паркирање на велосипеди итн..Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.046 seconds.

Copyright ©2007 - 2017  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.