build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Тетовски сообраќај (општо)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Тетовски сообраќај (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 12-Aug-2012 at 14:10
Previous Skoro gotov e ovoj kruzen tek, bas vo  temata za Ohridskiot soobrakaj se diskutirase zasto ima trotoar okolu krugot, isto i ovde ima trotoar. Baska plus koj bil u Tetovo i ide  u Tetovo se gradat uste dva kruzni teka, edniot e pred vlez u Tetovo, kaj benziskata pumpa Makpetrol odnosno kaj Ramstor  42° 0'14.63"N   20°59'16.43"E, i drugiot tek e na samiot vlez na prvite semafori, vise RIP semafori Big%20smile 42° 0'21.89"N   20°58'49.60"E
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 19-Aug-2012 at 17:46
Eden od kruznite e skoro gotov, samo od edniot imam sliki za drugite dva vo narednite denovi.

Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3870
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 02-Sep-2012 at 10:22
Dragan eden prijatel mi kaza deka valja vo Tetovo vo 3-4 ulici se raboti turbo ednata e jane sandanski ako ne me lazel, imas li uste informacii? Mene webstranicata na opstina tetovo ne mi se otvara pa zatoa te prasam tebe ... poz
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 02-Sep-2012 at 23:39
Тие околу културниот дом улицата, ја направи ја конечно после  година ипол  (  42° 0'31.44"N   20°58'23.14"E ) тука е и крѕжниот тек а тие се улиците лево и десно што се направени, знам исто така дека на новиот кружен тек во сам влез во Тетово кај веро што ќе биде ќе постават споменик на Скендербег, и исто така на новите кружни текови што ќе бидат нема да останат празни и таму ќе се стават споменици.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 31-Oct-2012 at 15:42
Сликиве ги најдов на интернет, за повеќе детали викендов или наредниот кога ќе ми пројдат колоквиумите, сега за сега како инфорамција да имаме дека нешто се гради. Ова е околу плоштадот плус и кружен тек ќе има, а на кружниот тек и фонтана. А и фонтани во плоштадот и до културниот.


Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 31-Oct-2012 at 15:50
http://www.tetova.gov.mk/mk/press/816.html
Еве како треба да изгледа сами видите
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 31-Oct-2012 at 18:49

Хмм... Не ми е јасно нешто... Дали и како ќе се пристапува во кругот, со оглед на тоа дека се забележуваат пешачки патеки во него... ?

Инаку би сакал вакво нешто да се реализира во Скопје...

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 31-Oct-2012 at 19:20
Originally posted by FoSsiL

Инаку би сакал вакво нешто да се реализира во Скопје...

Каде?
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 31-Oct-2012 at 19:43

Би можело кај Судска палата, само со тоа што... еден од булеварите најмалку би одел под кружниот тек...  Некој вид на клучка...

А за булеварот што би одел под земја мислам дека е најсоодветно да биде Гоце Делчев со оглед на тоа што и така понира кај Стоковна куќа мост... Па може добро да се израмни тоа...

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 31-Oct-2012 at 21:20
Или пак клучката кај пивара да се замени со некоја ваква клучка... 
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1133
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 03-Nov-2012 at 02:31
Originally posted by Dragan

http://www.tetova.gov.mk/mk/press/816.html
Еве како треба да изгледа сами видите


Еве и овде нека стојат неколку слики од Јајце тек
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 03-Nov-2012 at 10:54
убаво,само вака да се направиа не да се импровизира
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 15-Nov-2012 at 20:31Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 20-Dec-2012 at 21:59
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 19-Mar-2013 at 14:28
Еве го новиот кружен тек кај Рамстор- Палма мол.
1.
2.

Еве на влезот во тетово кај Веро.
1.
2.
3.

И неколку од новиот што се гради кај градскиот пазар ( Во зиградба)
1.
2.
3.Edited by Dragan - 19-Mar-2013 at 14:28
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3870
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 14-Jul-2013 at 17:15
Ima nova snimka vo google i od tetovo i treba da kazam deka soobrakjaot vo glavnata ulica na tetovo e super reseno, barem jas taka mislam

Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 14-Jul-2013 at 17:34
паркирањето вдолж оваа улица прави проблеми во сообраќајот,како и доста хаотичното однесување на возачите.тоа многу го кочи сообраќајот.ќе паркира некој наместо направо-накосо кола,и половина трака е завземена.и така наместо во две-на тоа место се вози по една трака како во тесно грло.

мора да се почни со малку повеќе почитување на сообраќајните правила.од тоа бенефит ќе имаат самите граѓани
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 3870
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 14-Jul-2013 at 17:42
gjoko zneas ti toa e istoto kako vo kicevo, kje parkiras pred kafule i kje si odis da piesh kafe. Tokmu vo bulevarot. Vo svajcarija vo basel ima mesta kade zabraneto e da se vleze so kola iako ima samo kafulinja vo tie ulici. Ehee kje si baras 5 minuti parking i potoa pes do tamu, mislam deka toa e i pravilno!
Mentalitetot, toa e

Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 14-Jul-2013 at 20:51
Поставеноста на булеваритеу принцип е супер, проблемот е што во тетово нема паркинг простор, и тоа што го има ( 2-3 паркинзи ) не ги задоволува условите и затоа така се прави целиот собраќај. Плус тие булевари што се не можат да издржат толкави дневни фрекфренција на возила, на Тетово му треба една обиколница, пошто сега моментално сите шлепери тешки возила што треба да идат за граничниот премин треба да влезат во град.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 23-Jul-2013 at 16:12

Banana

23.07.2013 - Започнува да се реконструира булеварот Илирија некогашен Маршал Тито

Булеварот Илирија некогашен Маршал Тито денес започна да се реконструира почнувајќи од кружниот тек на тетовскиот плоштад.

Работите ќе продолжат во текот на утрешниот ден во правец кон Скопје, а ќе продолжат од кружниот тек во центарот на градот па се до кружниот тек на улица Јане Сандански која ќе биде блокирана се до завршување на работите во едниот правец на улицата, за да потоа се започне со работа во другиот правец. Булеварот ќе биде реконструирана се до кружниот тек на булеварот Видео Смилевски Бато попознатата како Индустриска.

Градежните работи за реконструкција на булеварот “Илирија” ќе се спроведуваат секој ден од 08:00 па се до 15:30 часот а ќе се реализираат во неколку фази и тоа: Бул. “Маршал Тито” до ул.”Јане Сандански”, ул.”Јане Сандански” до бул.”Благоја Тоска”; Бул.”Благоја Тоска” до бул.”В.С.Бато”, бул.”В.С.Бато” до бул.”Благоја Тоска”, Бул.”Благоја Тоска” до ул.”Јане Сандански, ул.”Јане Сандански” до бул. Маршал Тито.
http://www.kiss.com.mk/mak/novosti1.asp?id=18275
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.