build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Железници
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Реконструкција на пругата Битола - Лерин
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Реконструкција на пругата Битола - Лерин

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 8910
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4411
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #181 Posted: 05-Jun-2018 at 09:14
https://www.facebook.com/Bitola-Kremenica-Project-1451544438474299/

Ако некому не му е мака, нека ги постави сликите. Колку ги има, браво!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11945
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #182 Posted: 09-Aug-2018 at 16:11


Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 156
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #183 Posted: 13-Aug-2018 at 16:34
Video od dron postirano od vcera.Spored Snimkite ima uste mnogu rabota i mislam deka nema da stignat do noemvri kako sto e dogovorot.A ako ne se zapazi rokot nema da go iskoristime grantot od EU.

https://www.facebook.com/1451544438474299/videos/1880355778926494/
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3346
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #184 Posted: 14-Aug-2018 at 08:50
Може да се стигне да се заврши пругата до ноември годинава, под услов да се изведат повеќе машини и работници на терен. Од снимката гледам само една машина што работи во блатото на поставување на основите на долниот строј. Во суштина, изведбата на долниот строј е најголемата и најтешката работа од целиот проект. Во денешни услови, поставувањето на шините и на бетонските прагови се прави машински и доста брзо.
Back to Top
JOE View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2010
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 156
  Quote JOE Quote  Post ReplyReply #185 Posted: Yesterday at 14:18
Construction works of the railway superstructure

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1882150982080307.1073741849.1451544438474299&type=3
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 8910

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.