build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Јавно обвинителство и Финансиска полиција

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516 18>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 09-Mar-2013 at 17:03
od Skopje od SSCBack to Top
bob39 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Feb-2011
Location: Amsterdam
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote bob39 Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 18-Mar-2013 at 11:16
MNT izgelda fenomenalno! So kretenskive zdanija pred nego sampo poubav i povpecatliv stanuva...

Edited by bob39 - 18-Mar-2013 at 11:16
Скопје 2014= Општествена лоботомија
Back to Top
MGS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-May-2011
Location: Охрид,МКД
Online Status: Offline
Posts: 303
  Quote MGS Quote  Post ReplyReply #263 Posted: 18-Mar-2013 at 13:13
Колку наликува на роботчето R2D2 тоa е нешто неверојатно...
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #264 Posted: 18-Mar-2013 at 21:02
а што е тоа R2D2 ако смеам да прашам?слаб сум на филмови и игри
Back to Top
Andrej_LJ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Oct-2008
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 2954
  Quote Andrej_LJ Quote  Post ReplyReply #265 Posted: 18-Mar-2013 at 21:06
www.google.com

Edited by Andrej_LJ - 18-Mar-2013 at 21:07
"Тaм, където глупостта е образец, разумът е безумие." Гьоте
Back to Top
zdravozivo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-May-2012
Location: Kavadarci
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote zdravozivo Quote  Post ReplyReply #266 Posted: 18-Mar-2013 at 21:45


Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #267 Posted: 18-Mar-2013 at 22:30
сега се сетив,сум го гледал на некој филм,и мислам дека е ротираше главата за разлика од нашето обвинителство
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2463
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #268 Posted: 19-Mar-2013 at 09:04
на некој филм

Ѓоко кое годиште си извини?
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #269 Posted: 19-Mar-2013 at 16:18
42(1991)

Edited by gjoko - 19-Mar-2013 at 16:20
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7415
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #270 Posted: 19-Mar-2013 at 23:27
Originally posted by fichot

на некој филм

Ѓоко кое годиште си извини?
што има везе бе, јас сум меѓу најмладите на форумов, па двете трилогии на Star wars ми се меѓу најомилена научна фантастика Big%20smile
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
kenzo_fan View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2011
Online Status: Offline
Posts: 306
  Quote kenzo_fan Quote  Post ReplyReply #271 Posted: 19-Mar-2013 at 23:41
 . 

Edited by kenzo_fan - 20-Mar-2013 at 22:03
"Скопје е промашен град" - Арх. Живко Поповски
Back to Top
Z|evzek View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 423
  Quote Z|evzek Quote  Post ReplyReply #272 Posted: 19-Mar-2013 at 23:57
Originally posted by Z|evzek

Originally posted by gjoko

42(1991)
Laze 1971 e ahahaha
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2463
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #273 Posted: 20-Mar-2013 at 00:03
Originally posted by zabegan


Originally posted by fichot

на некој филм

Ѓоко кое годиште си извини?
што има везе бе, јас сум меѓу најмладите на форумов, па двете трилогии на Star wars ми се меѓу најомилена научна фантастика Big%20smile


One trilogy too many, imo. (А наскоро ќе следи и трета трилогија, јаикс)
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #274 Posted: 20-Mar-2013 at 00:15
јас пак несваќам фишот!можеби дека работам во МВР
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #275 Posted: 26-Mar-2013 at 19:36
бидејќи немаме слика на објектот со осветлени столбови,ќе ја искористам сликата на Mosaik74 od SSC каде е прикажано МНР во главен кадар

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #276 Posted: 26-Apr-2013 at 14:11
вчера вечертаЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #277 Posted: 28-Apr-2013 at 23:27


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13221
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #278 Posted: 16-May-2013 at 15:14
една денешна фотка од задниот дел

За сè има вторпат
Back to Top
Watson View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 23-Mar-2013
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 33
  Quote Watson Quote  Post ReplyReply #279 Posted: 16-May-2013 at 20:47
и на чирот му израснал чир
ретко која од градбите од ск2014 е веродостојна на рендерите или визуелизацијата
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #280 Posted: 24-Jun-2013 at 17:41
Еве една слика од задната страна доле ,каде што е изрушено половина од платото пред МОБ.


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516 18>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.