build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Административни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Јавно обвинителство и Финансиска полиција

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 18>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 18-Jul-2011 at 01:07
Е ајде бре не е, сега наудрени ќе се правиме. Тие како брисолеи, слуштањето на последниот кат, стаклото, нормално кружната форма од маркицата, копија е.

Имаше за тука добар модерен проект од каталогот Бимас, ако е до модерен дојдено, ама пак е фин проект не којзнае колку фасцинација да биде, додека не сум го нашол од каде и тоа може да е копирано, зашто многу некако со интернетотв ни протекоа копии на проекти што им се клањате а демек модерни од Скопје што требало да се градат.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2457
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 18-Jul-2011 at 12:25
Да, да, премногу очигледно. Мислам стакло и се тоа. Ни срам, ни перде. Кружниот облик е наметнат од нарачателот. А и ова што сега се гради е исто стакларник само „украсен“ со купола и столбчиња.
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 18-Jul-2011 at 12:42
Originally posted by lslcrew

Е ајде бре не е, сега наудрени ќе се правиме. Тие како брисолеи, слуштањето на последниот кат, стаклото, нормално кружната форма од маркицата, копија е. Имаше за тука добар модерен проект од каталогот Бимас, ако е до модерен дојдено, ама пак е фин проект не којзнае колку фасцинација да биде, додека не сум го нашол од каде и тоа може да е копирано, зашто многу некако со интернетотв ни протекоа копии на проекти што им се клањате а демек модерни од Скопје што требало да се градат.


Добро еве - КОПИЈА Е, ние заостанатите се клањаме на копии....со „интернетов“ дека нема да ви пробиеме колку ви е револуционерна тортава и какви све новини внесе во архитектурата на 21 век - која е оваа патетична теорија!?

Дај да не пишуваме као деца од градинка...

Edited by Dave Gahan - 18-Jul-2011 at 23:16
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 02-Aug-2011 at 00:01
извор:SkyscraperCity од Srdjan Adamovic

Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 15-Aug-2011 at 16:52
дали поминал некој пред новиот објект на финансова полиција,на камерите на Идивиди се гледаат некои како мермерни постамени за столбовите,ако има некој информација или слика нека постави
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 08-Sep-2011 at 17:03Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 09-Sep-2011 at 00:29

Back to Top
vladegf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Dec-2009
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 609
  Quote vladegf Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 08-Oct-2011 at 20:18


Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 01-Nov-2011 at 14:52
Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 743
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 06-Nov-2011 at 20:23
Back to Top
ovaj_stariov View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2008
Location: Prilep
Online Status: Offline
Posts: 1312
  Quote ovaj_stariov Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 06-Nov-2011 at 20:33
auuu,bravo za slikava,dosta mokno izgledaat objektive vaka nedogradeni!
build.mk, гради форумска историја
Back to Top
spaceman091 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 26-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 516
  Quote spaceman091 Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 08-Nov-2011 at 15:13
Back to Top
spaceman091 View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 26-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 516
  Quote spaceman091 Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 09-Nov-2011 at 16:03
Back to Top
lupo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2009
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote lupo Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 10-Nov-2011 at 22:08
Pocnale sto stolbovite a?
...kaj si kapelo pak ke si kape...
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 10-Nov-2011 at 23:01
уште на сликата на Кловер од 1.11 се гледаат почетоците на градбата на столбовите
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 30-Nov-2011 at 15:29
Жалам што во последно време постирам само жалопојки, меѓутоа и на овој објект успеаја да му лупнат лифт на врвот, пресекувајќи ја куполата. Изгледа грозно, и навистина помислувам дека кога се правеле тендерите, се бирале само "лушпи", а што ќе има внатре функционално и како ќе биде изведено е правено многу подоцна, а можеби и ад-хок. Ужас.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
Macedonicus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Google Maps: Regional Expert

Joined: 29-May-2011
Location: Czech Republic
Online Status: Offline
Posts: 368
  Quote Macedonicus Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 30-Nov-2011 at 16:08
личи на џамија без минаре... значи проективе од СК 2014 толку ме исфрустрираа што си ја инсталирав Cities XL 2012 и си вежбам креативност таму.. готов сум забегав
ಠ_ಠ
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #118 Posted: 30-Nov-2011 at 18:46
А толку ли мора до последниот кат да иде лифт, до врвот? Или како да неможе да има хидрауличен лифт што машинската соба ќе му биде во подрум?
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #119 Posted: 02-Jan-2012 at 12:43
Back to Top
MGS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-May-2011
Location: Охрид,МКД
Online Status: Offline
Posts: 303
  Quote MGS Quote  Post ReplyReply #120 Posted: 02-Jan-2012 at 14:18
Зградата на АЕК.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 18>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.