build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Катна гаража во Ново Маало
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража во Ново Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Катна гаража во Ново Маало
    Posted: Yesterday at 16:24
За Ново Маало од пред извесно време е донесен нов ДУП и веќе има заинтересирани инвеститори да прават згради.Колку што можам да видам не е вцртан никаков објект на местово каде работат(гаражата е обележана со стрелка).Според планов тука треба да се пробива некаква улица??

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 150
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #2 Posted: Yesterday at 14:13
Тука треба да има деловен објект според ДУП, колку што се сеќавам.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: Yesterday at 12:19

Дефинитивно нема да биде како на рендерите од ГМС проект,објектов којзнае каква пренамена добил многу фирми се изредија да работат на гаражава.Колку што знам на почетокот Бетон Штип работеа стигнаа до приземје па стагнираа неколку месеци потоа пак истите продолжија се додека не ја издигнаа карабината.Потоа следеше долг период неработење па почна да се соѕидува и да се прави кровната конструкција но со други фирми.Деновиве се местат ПВЦ врати и прозори а веднаш до гаражава се одвиваат градежни активности но незнам дали истите се поврзани со објектот.Исечени се сите дрва и просторот е израмнет на камионите пишува Гама Градба.Еве една денешна

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 480
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 13-Jul-2019 at 18:49
Мааааало разминување со рендерот....добро бе, Голден Арт ли ја гради гаражава?

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 11-Jul-2019 at 12:37
Од задната странаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 09-Jul-2019 at 12:33
Тргнато е скелето на предниот дел па направив неколку подобри фотки од фасадатаЗабележав нешто ново,веднаш до гаражава се оградува парцелата што е поред самиот бул.Кочо Рацин само незнам што е во план да се гради денес се местеа тарабите.Парцелата не е многу голема освен ако не ги опфаќа куќарките од маалото.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 02-Jul-2019 at 16:27

По се изгледа дека е пренаменет односно дел ќе биде за паркирање а дел веројатно ќе бидат канцеларии за рентање.Неможе целосно да биде пренаменет бидејќи при градењето на некои места се направени косини за полесно движење на возилата.Но во секој случај се работи доста споро се сменија 10-тина фирми и уште нема абер.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12090
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 02-Jul-2019 at 16:09
Објектов е пренаменет или ќе си остане катна гаража?
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 02-Jul-2019 at 12:49
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 05-Jun-2019 at 12:14
И од предната страна привршуваат со фасадата

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 09-May-2019 at 18:17
Денешна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 02-May-2019 at 18:21
Дел од фасадата е завршен,еве неколку денешни,се повеќе личи дека го пренаменуваат во деловен простор

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 17-Apr-2019 at 12:56
Еве еден дел од фасадата

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 01-Apr-2019 at 18:23
Еве две денешни,се работи на фасадатаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 19-Mar-2019 at 14:17
На задниот дел почнаа со фасадата поточно лепат стрипор,од предната страна нема поголеми промениBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 15-Mar-2019 at 18:36
Поглед од бул.Кочо РацинBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 11-Mar-2019 at 19:44
Ова полека полека се претвора во деловен објект,две денешни се поставуваат рамки за прозори

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 27-Dec-2018 at 20:04
Prostorot e uzas neviden sekojdnevno minuvam ottamu na nisto ne lici,mislam deka bi trebalo da go uredat onie koi ja gradat garazata no ne sum siguren. Bidejki pred nekolku meseci na prostorov imase kupista pesok i zemja no koga pocnaa da rabotat na objektov gi rascistija. Inaku se nadevam deka ke resat nekogas da go urbaniziraat prostorot megu Vero i olimpiski odnosno novo maalo kade sto pati smenija DUP no sega e pod moratorium. Ke bese podobro mesto da unistuvaat parking karsi Holidej in istite zgradi da gi stavat na ovoj prostor bidejki kukite se ocaj,septicki jami,kal,neasflatirani ulici srede centar.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12090
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 27-Dec-2018 at 19:29


Дали тој празен простор од страната на булеварот е предвиден за некаква идна урбанизација или ќе си остане пусто место и понатаму? Зашто во тој дел има уште остатоци од рурално Скопје, баш до Олимписки базен има едно маало со трошни куќарки и тесни улички, баш е како чир меѓу другите згради и булеварот.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2137
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 27-Dec-2018 at 18:10
Еве уште две денешни,може да се забележи дека на неколку места се поставени рамки за прозори така што по се изгледа дека поголем дел од објектов ќе прерасне во деловен простор

Од страна на булеварот(се надевам по завршување на објектов ќе се среди и околината која моментално е една голема депонија)Предниов дел нема некои позначајни промениBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.