build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража во Ново Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 25-Aug-2016 at 14:32
Денешна фотка.Им остана уште една плоча,па после фасадата ќе ја прават.Немора уопште да брзаат и онака ќе зјае празна кога ќе биде готова.Незнам дали е предвидено и колку ќе има деловен простор.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 22-Sep-2016 at 18:17
Почнале со подготовки за последната плоча.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 09-Oct-2016 at 14:39
Денешна фотка. Кранот го тргнаа пред 5-6 дена а вчера го однесоа контејнерот кој служеше како некоја помошна канцеларија.Сигурно им требаат за некој друг објект,овој може и да почека.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 03-Nov-2016 at 20:01
Stvarno ne mi se jasni so ovoj objekt. Go praat pet godini vise i nikako da bide. Mislev deka otkako pocnaa negde april minatata godina deka ke teraat do kraj ama veke dve nedeli nema nikoj na gradilisteto. Go sobraa celiot alat i kranot. Neznam poradi koi pricini tempoto na rabota e vakvo.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 16-Feb-2017 at 13:58
Posle pauza od nekolku meseci povtorno se vrsat gradezni aktivnosti kaj garazava.Deneska nesto betoniraat.Eve fotkiBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11708
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 24-Mar-2017 at 19:28
Еве, и јас поминував денес оттука, па да споделам фотка:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 24-Mar-2017 at 21:40
Konecno zavrsija so betoniranje. Denovive go rascistuvaat gradilisteto od daski. Se nadevam ke stavat nekoja asalna fasada.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 09-Jan-2018 at 17:45
Кај гаражава веќе подолго време нема градежни акитвности,а еве како треба да изгледа(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 07-May-2018 at 10:03
Тука изгледа работите повторно ќе почнат по незнам кој пат. Мислам дека треба повторно да го вратиме кранчето. Во саботата донесоа неколку пакети со цигли. Фотката е денешна,денес немаше активности но мислам наскоро ќе почнат.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 04-Aug-2018 at 10:13
После сто пати почни-запри на гаражава повторно почнаа да се одвиваат градежни активности се надевам дека ќе истераат до крај.Еве една денешна фотка.Почнато е со соѕидување на неколку места.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 13-Aug-2018 at 09:42
Денешни фотки.Не им ја сфаќам поентава со цигливе,направиле отвори како за прозори,ќе видиме што ќе испадне.Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8963
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 13-Aug-2018 at 09:54

Барај ја поентата во „катната гаража“ кај Беверли Хилс каде моментално се сместени претежно ИТ компании, на приземјето имам Рамстор и некој бар а се паркира околу. Тоа е специфичен вид на катна гаража кој вирее во Скопје
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 29-Aug-2018 at 12:13
Откако се смени изведувачот на гаражава почна да се работи доста интензивно,работат и викенди.Незнам дали ќе има измени во проектот.
Еве една денешна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 11-Sep-2018 at 18:31
Денес

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1395
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 21-Sep-2018 at 13:05
Еве една денешна.Почнато е со расчистување на купиштата земја кои беа насобрани поред булеварот а исто така извадена е заштитната ограда од предниов дел и се прават веројатно пристапите за влез и излез.Темпото на работа е доста брзо во споредба со претходната состојба појди-запри.Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.