build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Катна гаража Макоил - Ново Маало
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража Макоил - Ново Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 29-Jan-2016 at 19:32
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 02-Feb-2016 at 13:40
Овие почна да бетонираат на три дена,изгледа по долг застој конечно почнаа да се придвижуваат работите.Еве денешна фотка
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 02-Mar-2016 at 13:38
Вчерашна фотка
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 02-Mar-2016 at 13:50
Gradilisteto Bejrut. Koja kako padnalo taka ostanalo. Retko vo Makedonija da vidam gradiliste so koncept na rabota. Nekako se se sveduva na improvizacija. Ne mi e jasno na tolku sto se gradi, do tolku li ne mozeme da napradneme vo toj del.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 18-Mar-2016 at 09:35
Вчерашна фотка.Незнам колку ќе биде висока гаражава,колку спрата,ама гледам дека у последно време ептен се разработеле.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 18-Mar-2016 at 09:42


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 19-Mar-2016 at 20:15
Okolu 5-6 kata ke bide valjda
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 06-Apr-2016 at 17:18
Еве до каде се стигнати:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 06-Apr-2016 at 18:29
Денес имаше и некоја пумпа нешто бетонираа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 27-Apr-2016 at 13:39
Denes betoniraa ploca.Drzat solidno tempo.Neznam uste kolku ke odat vo visina.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 27-Apr-2016 at 13:41
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 25-May-2016 at 12:27
Денеска нешто бетонираа.Некако многу бавно им оди,прошлата недела рушеа некои од бочните ѕидови.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 23-Jun-2016 at 13:55
Денешна фотка.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 28-Jun-2016 at 14:15
Не ми е јасно зошто после секое бетонирање,рушат по 2-3 дена.Толку ли неможат да погодат како треба да биде,или ставаат некој слабоквалитетен бетон.Пред еден месец почнаа да се одронуваат и паѓаат бочните ѕидови.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 29-Jun-2016 at 12:39
Денеска бетонираа и од другата страна.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 19-Jul-2016 at 13:21
Денешна фотка
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 20-Jul-2016 at 15:51
Mnogu e golem prostorot okolu garazava. Imaat prostor da napravat uste edna na prostorot kon bulevarot. Neznam zosto e zagraden tolku golem prostor a objektot e pomal.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14161
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 20-Jul-2016 at 16:39
Па, зданиево и не изгледа толку мало, некако масивно е, барем од твоите фотографии, во живо сум го видел кога имаше помала катност.
За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 20-Jul-2016 at 17:04
Може ќе прават и отворен паркинг. Или Тинекс.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 20-Jul-2016 at 17:05
Па да,само ми делува дека е многу фушерајски изработено,стопати рушено,една вечер падна еден од бочните ѕидови па незнам колку ќе биде безбедно за паркирање.А исто така направена е на многу лоша локација.Верото има многу голем паркинг кој зјае празен пошто секој гледа да паркира на некој див паркинг,во трева само за да не плати.Инаку секојдневно се работи,а се надевам дека ќе стават некоја убава фасада на крај.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.174 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.