build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража Макоил(во Ново Маало)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 25-Aug-2016 at 14:32
Денешна фотка.Им остана уште една плоча,па после фасадата ќе ја прават.Немора уопште да брзаат и онака ќе зјае празна кога ќе биде готова.Незнам дали е предвидено и колку ќе има деловен простор.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 22-Sep-2016 at 18:17
Почнале со подготовки за последната плоча.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 09-Oct-2016 at 14:39
Денешна фотка. Кранот го тргнаа пред 5-6 дена а вчера го однесоа контејнерот кој служеше како некоја помошна канцеларија.Сигурно им требаат за некој друг објект,овој може и да почека.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 03-Nov-2016 at 20:01
Stvarno ne mi se jasni so ovoj objekt. Go praat pet godini vise i nikako da bide. Mislev deka otkako pocnaa negde april minatata godina deka ke teraat do kraj ama veke dve nedeli nema nikoj na gradilisteto. Go sobraa celiot alat i kranot. Neznam poradi koi pricini tempoto na rabota e vakvo.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 16-Feb-2017 at 13:58
Posle pauza od nekolku meseci povtorno se vrsat gradezni aktivnosti kaj garazava.Deneska nesto betoniraat.Eve fotkiBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 12980
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 24-Mar-2017 at 19:28
Еве, и јас поминував денес оттука, па да споделам фотка:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 24-Mar-2017 at 21:40
Konecno zavrsija so betoniranje. Denovive go rascistuvaat gradilisteto od daski. Se nadevam ke stavat nekoja asalna fasada.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 09-Jan-2018 at 17:45
Кај гаражава веќе подолго време нема градежни акитвности,а еве како треба да изгледа(превземено од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 07-May-2018 at 10:03
Тука изгледа работите повторно ќе почнат по незнам кој пат. Мислам дека треба повторно да го вратиме кранчето. Во саботата донесоа неколку пакети со цигли. Фотката е денешна,денес немаше активности но мислам наскоро ќе почнат.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 04-Aug-2018 at 10:13
После сто пати почни-запри на гаражава повторно почнаа да се одвиваат градежни активности се надевам дека ќе истераат до крај.Еве една денешна фотка.Почнато е со соѕидување на неколку места.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 13-Aug-2018 at 09:42
Денешни фотки.Не им ја сфаќам поентава со цигливе,направиле отвори како за прозори,ќе видиме што ќе испадне.Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 13-Aug-2018 at 09:54

Барај ја поентата во „катната гаража“ кај Беверли Хилс каде моментално се сместени претежно ИТ компании, на приземјето имам Рамстор и некој бар а се паркира околу. Тоа е специфичен вид на катна гаража кој вирее во Скопје
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 29-Aug-2018 at 12:13
Откако се смени изведувачот на гаражава почна да се работи доста интензивно,работат и викенди.Незнам дали ќе има измени во проектот.
Еве една денешна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 11-Sep-2018 at 18:31
Денес

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 21-Sep-2018 at 13:05
Еве една денешна.Почнато е со расчистување на купиштата земја кои беа насобрани поред булеварот а исто така извадена е заштитната ограда од предниов дел и се прават веројатно пристапите за влез и излез.Темпото на работа е доста брзо во споредба со претходната состојба појди-запри.Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 25-Dec-2018 at 19:17
Вчера почнаа со поставување на скелиња,други позначајни промени нема.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 27-Dec-2018 at 18:10
Еве уште две денешни,може да се забележи дека на неколку места се поставени рамки за прозори така што по се изгледа дека поголем дел од објектов ќе прерасне во деловен простор

Од страна на булеварот(се надевам по завршување на објектов ќе се среди и околината која моментално е една голема депонија)Предниов дел нема некои позначајни промениBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 12980
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 27-Dec-2018 at 19:29


Дали тој празен простор од страната на булеварот е предвиден за некаква идна урбанизација или ќе си остане пусто место и понатаму? Зашто во тој дел има уште остатоци од рурално Скопје, баш до Олимписки базен има едно маало со трошни куќарки и тесни улички, баш е како чир меѓу другите згради и булеварот.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 27-Dec-2018 at 20:04
Prostorot e uzas neviden sekojdnevno minuvam ottamu na nisto ne lici,mislam deka bi trebalo da go uredat onie koi ja gradat garazata no ne sum siguren. Bidejki pred nekolku meseci na prostorov imase kupista pesok i zemja no koga pocnaa da rabotat na objektov gi rascistija. Inaku se nadevam deka ke resat nekogas da go urbaniziraat prostorot megu Vero i olimpiski odnosno novo maalo kade sto pati smenija DUP no sega e pod moratorium. Ke bese podobro mesto da unistuvaat parking karsi Holidej in istite zgradi da gi stavat na ovoj prostor bidejki kukite se ocaj,septicki jami,kal,neasflatirani ulici srede centar.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5613
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 11-Mar-2019 at 19:44
Ова полека полека се претвора во деловен објект,две денешни се поставуваат рамки за прозори

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.124 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.