build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Катна гаража Макоил - Ново Маало
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража Макоил - Ново Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 15-Mar-2019 at 18:36
Поглед од бул.Кочо РацинBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 19-Mar-2019 at 14:17
На задниот дел почнаа со фасадата поточно лепат стрипор,од предната страна нема поголеми промениBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 01-Apr-2019 at 18:23
Еве две денешни,се работи на фасадатаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 17-Apr-2019 at 12:56
Еве еден дел од фасадата

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 02-May-2019 at 18:21
Дел од фасадата е завршен,еве неколку денешни,се повеќе личи дека го пренаменуваат во деловен простор

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 09-May-2019 at 18:17
Денешна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 05-Jun-2019 at 12:14
И од предната страна привршуваат со фасадата

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 02-Jul-2019 at 12:49
ДенешниBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14154
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 02-Jul-2019 at 16:09
Објектов е пренаменет или ќе си остане катна гаража?
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 02-Jul-2019 at 16:27

По се изгледа дека е пренаменет односно дел ќе биде за паркирање а дел веројатно ќе бидат канцеларии за рентање.Неможе целосно да биде пренаменет бидејќи при градењето на некои места се направени косини за полесно движење на возилата.Но во секој случај се работи доста споро се сменија 10-тина фирми и уште нема абер.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 09-Jul-2019 at 12:33
Тргнато е скелето на предниот дел па направив неколку подобри фотки од фасадатаЗабележав нешто ново,веднаш до гаражава се оградува парцелата што е поред самиот бул.Кочо Рацин само незнам што е во план да се гради денес се местеа тарабите.Парцелата не е многу голема освен ако не ги опфаќа куќарките од маалото.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 11-Jul-2019 at 12:37
Од задната странаBack to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 900
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 13-Jul-2019 at 18:49
Мааааало разминување со рендерот....добро бе, Голден Арт ли ја гради гаражава?

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 15-Jul-2019 at 12:19

Дефинитивно нема да биде како на рендерите од ГМС проект,објектов којзнае каква пренамена добил многу фирми се изредија да работат на гаражава.Колку што знам на почетокот Бетон Штип работеа стигнаа до приземје па стагнираа неколку месеци потоа пак истите продолжија се додека не ја издигнаа карабината.Потоа следеше долг период неработење па почна да се соѕидува и да се прави кровната конструкција но со други фирми.Деновиве се местат ПВЦ врати и прозори а веднаш до гаражава се одвиваат градежни активности но незнам дали истите се поврзани со објектот.Исечени се сите дрва и просторот е израмнет на камионите пишува Гама Градба.Еве една денешна

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 821
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 15-Jul-2019 at 14:13
Тука треба да има деловен објект според ДУП, колку што се сеќавам.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 15-Jul-2019 at 16:24
За Ново Маало од пред извесно време е донесен нов ДУП и веќе има заинтересирани инвеститори да прават згради.Колку што можам да видам не е вцртан никаков објект на местово каде работат(гаражата е обележана со стрелка).Според планов тука треба да се пробива некаква улица??

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 05-Aug-2019 at 10:48
Тука секојдневно се работи,периодов се зарамнува теренот околу објектот се прават приклучоци за вода,се тампонира а поставени се и гаражни врати на неколку места.Сепак изведувачите се менуваа но инвестиор е Макоил па затоа се и оние црвените елементи на фасадата. Еве неколку денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 19-Sep-2019 at 12:40
Изгледа овде дефинитивно ќе се оди на варијанта деловни простории и оние кои евентуално би ги изнајмиле би имале обезбеден паркинг простор бидејќи поставени се автоматски гаражни врати а не рампи како што е случај со другите катни низ градов...

Тампонирани се пристапите...

Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 19-Sep-2019 at 14:09
На Макоил гаражата што е на адвокатска е со исти врати како овие, а читачите и рапмите се внатре позади ваквите врати. Оваа е исто на Макоил според првата страна втор одговор на темава. 
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 03-Oct-2019 at 13:12
Во текот на вчерашниот ден беше извршено асфалтирање на пристапите и поставена ограда околу поголем дел од објектот,еве неколку денешни фоткиBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.055 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.