build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Катна гаража Макоил - Ново Маало
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Катна гаража Макоил - Ново Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 479
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 07-Apr-2022 at 22:16
Еве една паметна работа. Се надевам дека ќе функционира добро и ќе има влијание врз сообраќајот и сообраќајната (не)култура.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 14-May-2022 at 07:42
Ценовникот

Carpe diem
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 821
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 14-May-2022 at 08:20
Уште неколку катни гаражи и паркинзи да се направат низ Скопје, и комотно ќе може да не се толерира веќе паркирање по тротоари и сл.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 14-May-2022 at 12:35
Ново....
Макоил отвори трета катна гаража на ул. Пролет до Веро Џамбо.Располага со 250 паркинг места.https://www.facebook.com/Makoil-109221673814559/
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14995
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 14-May-2022 at 12:51
Сепак не ми е јасна намената на објектот поточно целната група со оглед на тоа дека
-на сервисната уличка пред Верото е зонско под ПОЦ
-Веро има огромен паркинг кој скоро никогаш не е полн и со секоја сметка над 300 ден е бесплатен
-Ново маало се урбанизира пребавно и сите згради ќе си имаат подземен паркинг

Единствено кога би се затвориле дивите паркинзи кај Корчагин и до НБРМ(каде паркираат во земјен паркинг во Маџир Маало) можеби би добила на значење гаражава.
Или некои фирми да закупат деловен простор па да паркираат во гаражата.
Carpe diem
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7765
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 15-May-2022 at 01:52
Originally posted by stef4o

Сепак не ми е јасна намената на објектот поточно целната група со оглед на тоа дека
-на сервисната уличка пред Верото е зонско под ПОЦ
-Веро има огромен паркинг кој скоро никогаш не е полн и со секоја сметка над 300 ден е бесплатен
-Ново маало се урбанизира пребавно и сите згради ќе си имаат подземен паркинг

Единствено кога би се затвориле дивите паркинзи кај Корчагин и до НБРМ(каде паркираат во земјен паркинг во Маџир Маало) можеби би добила на значење гаражава.
Или некои фирми да закупат деловен простор па да паркираат во гаражата.
најчесто е ова последното... што е до некаде ок ако збориме за центарски локации, со оглед на тоа колку објекти немаат паркинг простор... другите гаражи во центар се претежно зафатени од фирми и ретко кој рандом граѓанин плаќа за паркинг во гаража освен ако не е во самиот објект, како што е тоа случај кај трговските центри... има и случаи каде што луѓе можат да си одвојат од плата за месечен билет па така ги користат за да одат на работа
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.