build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје 1963 (Кале)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
medo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Dec-2007
Online Status: Offline
Posts: 217
  Quote medo Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Скопје 1963 (Кале)
    Posted: 16-Sep-2010 at 11:08
Серијал фотографии од Скопје по земјотресот во 1963 година.
Фотографиите се превземени со љубезност на проф. Аброзиј (prof. Ambraseys) и ИЗИИС, а се придонес кон 14-та европска конференцијата за земјотресно инженерство одржана од 30 Август до 3 септември 2010 во Охрид.


1. Кале во отоманскиот период


2. Кале во 1910 година


3. Кале во 1929 година


4. Кале во 1960 година


5. Кале во 1963 година по земјотресот


6. Кале во 1963 година по земјотресот


7. Колапс на дел од потпорните ѕидини на Кале


8. Музејот на Кале


9. Музејот на Кале


10. Влезот на КалеEdited by medo - 16-Sep-2010 at 11:14
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 25-Jul-2020 at 16:07
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.074 seconds.

Copyright ©2007 - 2023  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.