build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Сликање на ѕид

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Рок-Барок View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 29-Aug-2010
Location: Куманово
Online Status: Offline
Posts: 118
  Quote Рок-Барок Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Сликање на ѕид
    Posted: 22-Sep-2010 at 23:27
Ме интересира околу сликањето по ѕидови (ентериер ) соба.. Ме интересира дали има  посебни бои за ваква работа, или пак имам слушнато дека се продавале готови самолепливи слики..ако има некој информација нека пише каде,како за боите така и за сликите.. тенкс..Big%20smile 
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 23-Sep-2010 at 00:01
Готови апликации можеш да најдеш во Лудус (на Рузвелтова) и во Home & Design мислам дека се викаше, некаде тука блиску позади универзална...
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 23-Sep-2010 at 00:02
Тоа Home & Design (стварно незнам како точно се вика) го има и во Рамстор до гаражата, до продавницата на Нептун.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1974
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 23-Sep-2010 at 00:07
Го најдов, Home & Style било http://www.hs-decorativ.com/

А на Лудус сајтот e http://ludusconceptstore.blogspot.com/
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2543
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 23-Sep-2010 at 09:16
А за бои, можеш со поликолор, најевтини се. Или аутолак ама ќе треба многу да луфтираш.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5361
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 23-Sep-2010 at 19:19
Имаш и во икеа некои цветни дизајни. Сепак немаш некој голем избор, а најблиската ИКЕА ти е во Солун.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 25-Sep-2010 at 23:08

Јас си ја исцртав собата сам... околу 40% од вкупната површина на ѕидовите..... ќе пробам да ставам слики после 1ви

Back to Top
lupo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2009
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote lupo Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 18-Nov-2010 at 23:54
I jas crtav edno vreme ama so kreda
...kaj si kapelo pak ke si kape...
Back to Top
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 1631
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 02-Dec-2017 at 19:55

најефтино тапет, а најскапо уникат со ербраш ... најубо ербраш но на платно за да можеш дизајнот да го шеткаш менуваш продадеш ... евентуално истото можеш да го истераш и со тапети, но на подлога која би ја монтирал на ѕид, кнауф е терсене вка затоа шперплочи а на кнауф конструкција, најубо монтирана на магнети ...

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=2913&PID=159337#159337
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.140 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.