build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Продолжување и проширување на булевар Х.Т.Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1831
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 08-Sep-2018 at 18:13
Епа тоа се случува кога изминативе години се создаде пракса на работење во фази. Се што набројавте е делумно направено и додека не се комплетира џабе е се, само се поместува гужвата за дополнителни 500м. Добра страна е што пак само малку "фази" се останати за да се средат работите колку толку

Доста работи се направија минатите години, факт.
Но исто е факт дека во градот убав живее половина од населението во државата и Владата треба да вложи значителна сума пари конкретно за развој на сообраќајната инфраструктурата. На Градот ќе му треба цела деценија за да комплетира битни делници, а Владата може тоа доста да го забрза.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2986
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 09-Sep-2018 at 14:45
Уште неколку денешни по повод пуштањето во употреба(фотките се од фб профилот на Град Скопје)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12383
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 09-Sep-2018 at 15:02
Ова ќе биде булевар на духовите, барем во догледно време
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1831
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 10-Sep-2018 at 07:45
Таман тркачите ќе може тука да се преселат
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 20-May-2019 at 17:14
Originally posted by alexsend

Пред малку бев во близина па направив некоја фотографија. Фали уште завршен слој на асфалт.


Добро решение би било ова (пример од истанбул)


Edited by my Macedonia - 20-May-2019 at 17:16
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12383
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 24-May-2019 at 15:39
На раскрсницата со ул. Босна и Херцеговина видливи се некои градежни работи, сепак динамиката е многу бавна.За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2986
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 29-May-2019 at 14:32
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2986
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 09-Jul-2019 at 12:57
Од фбBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12383
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 04-Aug-2019 at 20:38
Пробиен е ридот кај што лани завршуваше булеварот, се гледа дека има уште многу работа тука...Во спротивна насока:

За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 04-Aug-2019 at 20:47
Бојава избледена... Катастрофа!
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 04-Aug-2019 at 21:08
Originally posted by stef4o
Kako gradi Skopje VS Tirana (Skycarpercity). Kukjite stari naokolu, si imaat svoj plan, za da se komplitira so bulevarot..
PS: Vozit ne postoi, postoi samo udheto ama aj..


Edited by my Macedonia - 04-Aug-2019 at 21:11
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2986
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 19-Sep-2019 at 07:14
Од фб-https://www.facebook.com/PelagonijaADGostivar/Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2986
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 20-Nov-2019 at 16:13
Од фб

https://www.facebook.com/PelagonijaADGostivar
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1831
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 20-Nov-2019 at 17:37
Зарем почнале и таму со работа пред клучката
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12383
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 20-Nov-2019 at 18:02
Следно - чистење на ѓубрето од дивите депонии таму, а богами и чистење на целата обиколница.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.