build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Феро инвест - Дебар Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 15-Oct-2010 at 01:42
@Dave, OKA

Дали можеби сакате да ја продолжите дискусијата во посебна нишка или да ја префрлиме во некоја од постоечките нишки бидејќи во конкретнава нишка е офтопик
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 16-Oct-2010 at 11:34
Извини, сега ја видов темава...мислам дека нема потреба...моментална инспирација, малце ја загуши темата, ама ако продолжиме понатаму, ќе треба да искачаат имиња, личности што не е баш дискретно во ситуацијава...
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12022
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 03-Dec-2010 at 22:59
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3818
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 13-Mar-2011 at 20:35
Golem napredokBack to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2420
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 16-Mar-2011 at 01:28
И пак не се може без поткровје. А на таблата ми изгледаше како да ќе нема... 
Back to Top
Supervisor View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Jan-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 1220
  Quote Supervisor Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 16-Mar-2011 at 01:34
Па што ако имало поткровје баш е одличен објектот!!
NewYork-London-Paris-Moscow-Tokyo-Skopje
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2420
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 19-Mar-2011 at 01:26
Ок, не мора да значи дека ќе излезе лошо, ама оти рендерот на таблата е од жабја перспектива па мислев дека нема да има.. А примери низ градов/државава каде поткровја, пардон, усеруваат убавина на објекти има со лопата да ги ринеш, па оттука ми е и загриженоста. 
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 05-Sep-2011 at 18:54


41°59'58.13"N   21°25'33.29"E
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4689
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 05-Sep-2011 at 19:14
Интересно излезе
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3638
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 05-Sep-2011 at 19:15
ovoa ne li e zgradata na feroinvest imame i niska za nea
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2420
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 19-Dec-2011 at 01:32
Стварно фино излезе зградава, а и фино осветлување има, загледувајќи се пред некоја вечер замалку не се акнав во еден кретен што пресече од кај бензинската преку средишното зеленило.

Патем, зградава е станбена? Пошто не ми личи на таква. Енивеј... можеби не би требало да биде бела... многу брзо ќе исчади, мразам бели згради затоа што по кратко време многу грди стануваат.

Edited by fichot - 19-Dec-2011 at 01:35
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12022
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 19-Dec-2011 at 01:47


Да навистина фино зградиче. Официјално е станбено-деловна, а колку процентуално е станбена   DunnoBack to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 21-Dec-2011 at 10:56
Морам да признаам дека секојдневно поминувам покрај зградава и сеуште не ми е јасен архитектонскиот стил на зградава. Мене грозно ми изгледа однадвор и пред се пренатрупана со детали кои го даваат финалното негативно размислување.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12022
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 09-Apr-2012 at 23:54
1


2


3


4

Back to Top
Граѓанин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 233
  Quote Граѓанин Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 10-Apr-2012 at 03:24
Ау, зградата и не е така лоша, ама стакленото корито не им требало...
Објектов е станбено-деловен, што значи има станови без балкон Ohno што е нехумано (освен ако не се врз коритото).


Edited by Граѓанин - 10-Apr-2012 at 03:26
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2113
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 10-Apr-2012 at 08:02
Не е лошо, само ме интересира каде ќе паркираат тие шо ќе купат стан таму? И шо е тоа ж’то- синот, бенѕинска или?
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12022
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 10-Apr-2012 at 21:32
Originally posted by Makedonij

И шо е тоа ж’то- синот, бенѕинска или?
Да, се работи за бензинска станица на Макпетрол:
41°59'59.01"N  21°25'34.02"E
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12022
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 20-Nov-2012 at 21:37

Автор на ентериерот: Александар Најдовски


Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1161
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 21-Nov-2012 at 22:02
На погривот од зградата пишува Мали Хидроцентрали
Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 717
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 22-Nov-2012 at 09:33
Фероинвест, Брако Велес и Мали Хидроцентрали се во сопственост на ист газда професор на Машински Факултет
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.