build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Capitol Mall & Residence - Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7415
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 04-Mar-2013 at 02:10
еве до кај е објектов, моментално се работи во внатрешноста, а поставиле и скелиња, што значи наскоро ќе се почне и со фасадата


Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 04-Mar-2013 at 12:28
Сега поминав од тука и на странава каде што е скелето може да се види дека рамките за прозорите на повеќето места се поставени.
Иначе забеган скелињата се поставени од пред еден месец ,имам и јас пуштено на претходната или претпретходната известување кога ги ставија.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 07-Mar-2013 at 21:17
Надополнување: на истата страна скелињата се по целата должина и висина на фасадата и веќе се поставени рамките за прозорите.
На предната страна од објектот на приземјето каде што треба да биде деловниот дел имаше поставено арматура како решетки иако не сваќам зашто е поставена така (изгледа како затвор на филмовите )
Back to Top
vmx View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 13-Jul-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote vmx Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 08-Mar-2013 at 16:49
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 08-Mar-2013 at 18:32
Објектот е преблиску до булеварот или мене така ми се чини???
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 08-Mar-2013 at 19:52
Така ти се чини Култизин , има раздалечност како и останатите објекти кој се наоѓаат до него (Скопски пазар) и мислам дека изнесува 10тина метри.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 22-Mar-2013 at 12:29


Нова слика-рендер на фејсбук страната , поставена пред 15тина минути.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7415
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 22-Mar-2013 at 13:56
значи навистина ме иритира неозбилноста на компанииве околу рендерите... ги менуваат како чорапи, и ретко кога знаеме точно кој рендер е официјален
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 22-Mar-2013 at 13:57
како и да е... последниов е најпристоен...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #130 Posted: 22-Mar-2013 at 14:35
Најпристоен, најмодерен а и највеќе одговара со реалната состојба на објектот од пред недела дена (кога последен пат го видов).
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #131 Posted: 28-Mar-2013 at 16:48
Овие ни веб страна немаат. Ни цени...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4791
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #132 Posted: 28-Mar-2013 at 17:20
Не знам дали е споменато, објектов е во сопственост на Ајдован Адемоски, газдата на Stone Bridge (и Double Tree Hilton), човекот што ги донесе BEKO и Рамстор кај нас.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #133 Posted: 09-May-2013 at 14:35
http://capitolmall.mk/index.html

Повелете најновото од Капитол Мол , односно нова веб страна ,инаку на него се работи постојано но промените не се видливи за да се слика со апарат (од тие заштитните платна не се гледа убаво за да се слика).


Edited by daci92 - 09-May-2013 at 14:35
Back to Top
mitatos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1739
  Quote mitatos Quote  Post ReplyReply #134 Posted: 09-May-2013 at 19:23
Хммм ,каква поврзаност имаат овие со Рамстор? само маркетот ќе им го дадат на рамстор или?
"Најлошиот град од градовите е тој што нема ред,мир и сигурност за своите граѓани" (Али ибн Еби Талиб)
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #135 Posted: 09-May-2013 at 19:50
Колку што знам инвеститорот (незнам како се викаше) е еден од сопствениците на Рамстор.
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 421
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #136 Posted: 09-May-2013 at 22:06
Ovde investitorot e istiot sto bese na NLB, sega sto ke bide do vardar Hilton'ot, a imal dukani vo Ramstor (velat deka go donel Ramstor)... Ademovski Ajdoan ili slicno se vikase...
Back to Top
NoName View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Jan-2013
Online Status: Offline
Posts: 86
  Quote NoName Quote  Post ReplyReply #137 Posted: 10-May-2013 at 08:39
Сопственик на Рамстор е еден од најбогатите турци Мустафа Коч(Цела фамилија важат за најбогати во Турција),а Ајдован Адемовски е негов бизнис партнер(негов човек) во Македонија. Искрено целата оваа градежна експанзија од Турците е добра единствено ме плаши дали тоа во иднина ќе ни се одрази на културен,верски,етнички план....

In February 2008, BC Partners Ltd. agreed to buy Migros Turk TAS, Turkey's largest supermarket chain, for about $3.2 billion in the country's biggest-ever leveraged buyout, gaining 961 stores in Turkey and nearby countries through the takeover.[4]
In 2007, Migros sold its interest in their Russian stores, and in 2011 they sold the stores in Bulgaria and Azerbajan, contracting their international footprint to just two countries outside of Turkey.
As of 8 February 2013, Migros Ticaret A.Ş. had a total of 898 stores with 610 Migros, 221 Tansaş, 17 Macro Center, 18 5M in 67 provinces at Turkey and 32 Ramstore stores in Kazakhstan and Macedonia.[5]

Edited by NoName - 10-May-2013 at 08:42
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #138 Posted: 10-May-2013 at 19:44
GLA 7826 м2 - без тераси
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 421
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #139 Posted: 11-May-2013 at 00:58
@NoName ako moze pojasni go toa te molam kako ke ni se odrazi na "kulturen verski i etnicki plan" Velis deka Turcite dojdoa pak da ne asimiliraat, okupiraat na nekoj nacin...? Turcite so pari ke ne okupiraat, porobat? Ili pak neznam Grcite ke se naljutat zaradi nivnite Vero(polis), Stopanskata Banka (Grckata Nacionalna Banka), ...
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #140 Posted: 11-May-2013 at 10:44
тоа е стара приказна,дека турците сакаат да ја возобноват старата имрерија но на модерен начин,преку економијата.едноставно балканот да биде нивна зона на влијание на исти начин како што сега се екссоветските држави(Туркменистан,таџекистан .....).Некои ова наводно го поврзуваат и со грција со проблемот што го имаме ние(името),дека грците пред европа се правдале дека не не кочат нас,туку го кочат навлегувањето на исламската империја во европа низ балканот
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.