build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Кам - Јужен Булевар
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кам - Јужен Булевар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 642
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Кам - Јужен Булевар
    Posted: 07-Aug-2020 at 16:18
Индустријска хала сред строг центар
Back to Top
MGS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-May-2011
Location: Охрид,МКД
Online Status: Offline
Posts: 300
  Quote MGS Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 07-Aug-2020 at 10:39
Плочките меѓу елементите в кујна ми се слични на фасадава. Јааако.
Back to Top
carver91 View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 09-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 79
  Quote carver91 Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 24-Jul-2020 at 16:55
дали ќе имаат модни продавници или кафе / пекара? Или само супермаркет.?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 19-Jul-2020 at 20:00


За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7327
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 13-Jul-2020 at 15:57
убава колекција на индустријални лименки добивме на толку атрактивна локација... КАМ, Рамстор, НЛБ... ЛИМЕНКИ!
единствена што се одвојува од цел простор е катната гаража, која за жал е катна гаража
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 13-Jul-2020 at 10:48
Неколку денешни

Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2079
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 21-May-2020 at 19:35
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 228
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 17-May-2020 at 17:37
Кој иновативен „бункер“ стил, браво за КАМ. Другиот деловен центар во близина на КАМ во Скопје барем колку толку личи на нешто.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 17-May-2020 at 12:06
Сличен со оној што се гради во Битола (во боја и материјали):...со тоа што овој во Битола нема да биде само трговски центар, туку ќе има и деловен/канцелариски простор. Можеби и скопскиов ќе биде со сличен концепт.

Edited by Џоле - 17-May-2020 at 12:07
За сè има вторпат
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Online
Posts: 101
  Quote David Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 17-May-2020 at 11:46
Колку е грд и непотребен кам-ов..
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12127
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 17-May-2020 at 00:44


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 03-Apr-2020 at 12:21
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 24-Dec-2019 at 18:10
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 23-Oct-2019 at 17:04
Мала промена од последниот апдејт-денес се поставуваше скеле околу целиот објектBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 10-Sep-2019 at 12:18
Неколку денешни,карабината е веќе завршена односно избетонирана,други активности нема.Веројатно ќе почекаат да се завршат објектите од соседниот комплекс па можеби потоа ќе довршуваат иако и тоа нема многу логика бидејќи и сега можат да го завршат и отворат Кам-от на прометно место се...

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 08-Aug-2019 at 10:59


https://www.porta3.mk/struchnost-koja-dominira-sedum-decenii/?fbclid=IwAR3HfLsVsDmRnctRh_QSqyGK3BVdYHM5kRgsAvHwMl8rmTnFsPAwkT-dMRk
За сè има вторпат
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 10-Apr-2019 at 06:45
Нема причина да брзаат. Темпираат да се изгради паралелно со околните објекти за домување.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5643
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 09-Apr-2019 at 19:29
Mi se cini ili nekako mnogu sporo odi gradbava kako za eden Kam market neznam samo zosto imaat tolku podzemni nivoa a i kolku ke odi vo visina?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 09-Apr-2019 at 19:25
Сликав со мобилен, а и врнеше, така што...Edited by Џоле - 09-Apr-2019 at 19:27
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12984
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 07-Apr-2019 at 16:25
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.