build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Кам - Јужен Булевар

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6785
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 15-Sep-2018 at 13:03
Еве уште две од фб.Не им ја разбирам поентата со толку подземни нивоа,многу време изгубија во тоа.Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1953
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 15-Sep-2018 at 16:57
Да не има приклучок од подземниот булевар па гледале на исто ниво да бидат.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6785
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 27-Sep-2018 at 15:03
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6785
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 02-Dec-2018 at 14:43
Од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13127
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 17-Mar-2019 at 17:14
Денес...

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13127
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 05-Apr-2019 at 10:55
31 март, фотката е од фејсбук

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13127
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 07-Apr-2019 at 16:25
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13127
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 09-Apr-2019 at 19:25
Сликав со мобилен, а и врнеше, така што...Edited by Џоле - 09-Apr-2019 at 19:27
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6785
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 09-Apr-2019 at 19:29
Mi se cini ili nekako mnogu sporo odi gradbava kako za eden Kam market neznam samo zosto imaat tolku podzemni nivoa a i kolku ke odi vo visina?
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1953
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 10-Apr-2019 at 06:45
Нема причина да брзаат. Темпираат да се изгради паралелно со околните објекти за домување.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13127
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 08-Aug-2019 at 10:59


https://www.porta3.mk/struchnost-koja-dominira-sedum-decenii/?fbclid=IwAR3HfLsVsDmRnctRh_QSqyGK3BVdYHM5kRgsAvHwMl8rmTnFsPAwkT-dMRk
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6785
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 10-Sep-2019 at 12:18
Неколку денешни,карабината е веќе завршена односно избетонирана,други активности нема.Веројатно ќе почекаат да се завршат објектите од соседниот комплекс па можеби потоа ќе довршуваат иако и тоа нема многу логика бидејќи и сега можат да го завршат и отворат Кам-от на прометно место се...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6785
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 23-Oct-2019 at 17:04
Мала промена од последниот апдејт-денес се поставуваше скеле околу целиот објектBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13127
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 24-Dec-2019 at 18:10
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13127
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 03-Apr-2020 at 12:21
За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12129
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 17-May-2020 at 00:44


Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 135
  Quote David Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 17-May-2020 at 11:46
Колку е грд и непотребен кам-ов..
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13127
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 17-May-2020 at 12:06
Сличен со оној што се гради во Битола (во боја и материјали):...со тоа што овој во Битола нема да биде само трговски центар, туку ќе има и деловен/канцелариски простор. Можеби и скопскиов ќе биде со сличен концепт.

Edited by Џоле - 17-May-2020 at 12:07
За сè има вторпат
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 269
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 17-May-2020 at 17:37
Кој иновативен „бункер“ стил, браво за КАМ. Другиот деловен центар во близина на КАМ во Скопје барем колку толку личи на нешто.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2195
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 21-May-2020 at 19:35
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.