build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Паркинзи и гаражи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Гаражни објекти (општо)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 333435
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1846
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #681 Posted: 08-Dec-2017 at 08:27
Викаш убава гаража
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11996
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #682 Posted: 08-Dec-2017 at 16:41

Како е решена вентилацијата во гадотијава? Колку тоа чини да се изведе и колку за тековно да функционира?

Originally posted by ЏолеBack to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3791
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #683 Posted: 08-Dec-2017 at 16:58
хаха убавина сред центар!! Алал бе
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1290
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #684 Posted: 08-Dec-2017 at 17:15
A sto e forata so prozorive edni pogolemi edni pomali?
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1359
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #685 Posted: 08-Dec-2017 at 20:29
Има правна можност брзо да се рушат г0мца како овие? Или треба многу поголема процедура, обештетувања, ова она? Веројатно има криминал, а ако нема, има „криминал“ врз урбанистичката и архитектонската професија и здравиот разум.

А зошто да не и референдум да има?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #686 Posted: 08-Dec-2017 at 22:27
Previous
 
Затоа што за почеток одлуката на референдумот може да биде необврзувачка за властите, исто како и референдумите за рудниците кои завршија успешно, но властите одлучија да ги игнорираат бидејќи и онака одлуките од тие референдуми беа, односно се` необврзувачки за властите.
 
Но ако одлуката од референдумот биде обврзувачка за властите, и ако мнозинството граѓани гласаат за рушење, тогаш инвеститорот - без разлика дали е криминалец или не - ќе има законско право за да ги тужи истите тие граѓани и да бара обештетување, па на крајот за рушењето на објектот ќе платиме исто колку што би платиле и за неговата изградба.
 
Скопјани не сакаа од свој џеб да плаќаат за трамвај пред 30 и повеќе години, а камо ли па сега да плаќаат од свој џеб за рушење на туѓ објект само бидејќи бил грд и на непожелна локација.
 
А и да не заборавиме, дури и да се случи рушење на тој објект и се врати паркот/тревникот/паркингот или не знам што кое претходно постоеше на таа локација, сепак тоа не ја исклучува можноста за некоја нова пвеводбеничка влада со некој нов пвеводбенички пастир во иднина повторно да си игра "Миле ми текна" со законите и со ДУП-овите.
 
Тие кои не си ја знаат историјата осудени се истата да им се повтори, а историјата на Македонија од изминативе 30 години има покажано и докажано на дело дека Македонците се повторувачи на историјата, наместо верни ученици на историјата.
 
За почеток ене ги шареноликите идиоти кои велат дека нивната таканаречена револуција завршила, братучедите на пвеводбеничкиот пастир се на слобода и си живеат животи како успешни бизнисмени, ситните пвеводбенички риби кои признаа вина за криминални дела завршија со условни казни помали од 12 (ДВАНАЕСЕТ) месеци, а продавањето магла од типот "Македонија вечна" го замени продавањето магла од типот "Македонија во НАТО и ЕУ".
 
Све је исто, само њега нема - но ќе се врати еден ден, можеби во друго издание - помлад/постар/машко/женско, но ќе се врати. Кај ваква раја лесно успеваат таквите криминалци да се искачат на власт, само треба да поминат 4 до 5 години додека рајата да заборави што се случувало претходно.


Edited by Dexter26 - 08-Dec-2017 at 22:39
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 333435

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.