build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Деловни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Осигурителна полиса

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 05-May-2011 at 09:46
Originally posted by pbanks

Останува да видиме уште дали е ова проектот кој ќе се реализира.

Само кратко....не е
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9040
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 05-May-2011 at 09:50
А имаш претстава што ќе се гради? Макар и наративно?
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 05-May-2011 at 14:35
Цело време ми иде на памет дека и оваа страна покрај Свети Климент Охридски ќе биде исто како онаа што ја предвидија за Партизанска со покриени тротоари или како и да се вика. На ќошот до Гема. Да не е и и тука нешто такво, со оглед на држвниот капитал во компанијата па да биде некој аргумент за лобирање некој барок или неокласицизам.
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 05-May-2011 at 20:04
Originally posted by pbanks

А имаш претстава што ќе се гради? Макар и наративно?

Само ќе кажам дека нема врска со некакви еклектични стилови...во секој случај и мене ме интересира што ќе испадне од објектов...

Edited by Dave Gahan - 02-Feb-2012 at 22:04
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 05-May-2011 at 21:41
Даве имаш ли инфгормација околу претпоставката за тротоарот, така ли е со покриен како аркадија и оваа соседната.
Back to Top
Dave Gahan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Oct-2008
Location: 42°0′N,21°26′E
Online Status: Offline
Posts: 986
  Quote Dave Gahan Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 06-May-2011 at 07:00
Да, тоа е урбанистички задолжително на овој потег по булеварот Св. Климент Охридски
MAKE CAPITALISM HISTORY
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 30-Jun-2011 at 10:08
Темпото на изградба е солидно, за наши услови:


The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12035
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 14-Jul-2011 at 18:27
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Online
Posts: 3834
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 27-Feb-2012 at 23:13
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12035
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 28-Feb-2012 at 00:36
Значи при крај биле...

Туку слушнал ли некој за повисока цена платена за градежо земјиште во МК?
Back to Top
Sanja B. View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 28-Mar-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Sanja B. Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 28-Mar-2012 at 12:26
Decki zdravo,

Gledam deka informaciive se od poodamna, me interesira dali ovoj proekt e zavrsen?


Sekoe dobro,
Pozdrav
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 28-Mar-2012 at 12:53
Проектот е завршен и е предаден во употреба од поодамна.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12035
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 09-Apr-2012 at 23:47
1


2

Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2114
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 10-Apr-2012 at 08:07
Roll%20eyes Некако не се вклопува, но мош ќе ги подткине ако се гради и натака, да се гради во тој стил.
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2423
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 12-Apr-2012 at 08:50
А замисли тек да ја направеа ваква.Инаку како што е, не гледам како не се вклопува, а и нема баш со што да се вклопи..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.