build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбени комплекси „Grand Prestige“ и Домино
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени комплекси „Grand Prestige“ и Домино

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 10>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбени комплекси „Grand Prestige“ и Домино
    Posted: Today at 13:05
Колку добар рендер, толку лоша реализација
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 782
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: Today at 12:48
Од нивниот фејсбук профил

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1520
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 21-Feb-2018 at 15:14
Заприметете само дека високата зграда која е веќе при крај на фотографијата горе има различни цигли од двете згради лепенки кои се надоврзуваат до неа. Првата има некоја поевтина варијанта на YTONG, а другиве дали се обична цигла или... А ист "комплекс"
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1257
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 09-Feb-2018 at 13:59
Штета што нема да го градат делот најдесно. Инаку не се лоши.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11239
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 09-Feb-2018 at 10:10
На рендерот изгледаат многу подобро:Originally posted by Џоле

Домино, денешни фотки:

За сè има вторпат
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 343
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 08-Feb-2018 at 20:34
Белиов објект е симпатичен, макар што не им е местото на волкави објекти тука.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3289
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 08-Feb-2018 at 19:03
Малку се ова спратови, ни 13 ги нема на број. Најдобро да се почне од Козле, таму да се срушат сите куќи и да се изградат згради од по најмалку 10-тина ката. Потоа да се продолжи кон Тафталиџе, ама тука да нема објект без 20-30 спрата. И така све по ред, Настел, па Импексел, па Адора, па пак Настел... добро да се пополни секоја дупка. И потоа, кога ќе дојде Тртко од Пробиштип да се жали на загадениот воздух во Скопје, да имаме што да му одговориме.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11239
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 08-Feb-2018 at 18:59
Домино, денешни фотки:

За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3729
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 25-Dec-2017 at 16:53
Другиот дел ќе се гради или само на рендер?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11239
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 25-Dec-2017 at 13:42


од фејсбук страницата на Импексел
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 782
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 20-Nov-2017 at 14:07
Од фб страната на ИмпекселBack to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1520
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 19-Oct-2017 at 17:21
Trip i Lum? Нели Импиксел беше сопственик на парцелите.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3729
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 19-Oct-2017 at 13:15
Се проширува на големо
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3289
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 17-Oct-2017 at 17:05
Originally posted by alexsend

Какво копито дало една висина за 2 згради а после +4 ката за другите... Срам невиден.


Не се секирај, од општина Карпош цели одделенија ќе завршат во притвор наскоро, и тоа токму за вакви слични комплекси.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1520
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 17-Oct-2017 at 16:42
Какво копито дало една висина за 2 згради а после +4 ката за другите... Срам невиден.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3729
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 17-Oct-2017 at 11:03
Една фотка од мене
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3729
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 10-Oct-2017 at 18:57
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11239
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 08-Jul-2017 at 16:33
Зградата на Импексел, веднаш до комплексот Гранд Престиж

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 782
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 15-Jun-2017 at 14:20
Se nadevam deka ke ostavat poveke prostor za zelenilo pomegu zgradite da ne bidat zalpeni edna do druga.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11239
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 15-Jun-2017 at 14:12
Веројатно е некаде до нив, зашто тој простор е огромен, а мисламм дека целосно ќе се исполни во догледно време.
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 10>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.