build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени комплекси „Grand Prestige“ и Домино

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 7891011>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 12-Apr-2017 at 23:07
Сликав со мобилен телефон, така што ќе ми простите за квалитетот на фотките...

Рендерот е катастрофа поради зумирањето......но се гледа дека градбата се извишила неколку ката.Еве, на нивната страница најдов рендер:http://www.impeksel2.com.mk/index.php/projects/2016-10-12-10-52-13

Edited by Џоле - 12-Apr-2017 at 23:12
За сè има вторпат
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2422
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 13-Apr-2017 at 20:02
премногу гломазно, иначе интересно изгледа.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 13-Apr-2017 at 22:51
Само да не се материјалите и квалитетот на ниво на првите 2 згради...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 15-Jun-2017 at 11:44
Од фејсбук:

Почна продажбата на станови на објектот Алумина 6 во Карпош (до поранешна Алумина).


Инаку, фирмата е TRIM & LUM, мисдлам дека веќе имаат изградено неколку згради во околината.https://www.facebook.com/trimlum/photos/a.10150616029513266.490216.153938098265/10156296721188266/?type=3&theater
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2282
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #165 Posted: 15-Jun-2017 at 13:23
Овде нели требаше Импексел да градат нов станбен комплекс?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #166 Posted: 15-Jun-2017 at 14:12
Веројатно е некаде до нив, зашто тој простор е огромен, а мисламм дека целосно ќе се исполни во догледно време.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2282
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #167 Posted: 15-Jun-2017 at 14:20
Se nadevam deka ke ostavat poveke prostor za zelenilo pomegu zgradite da ne bidat zalpeni edna do druga.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #168 Posted: 08-Jul-2017 at 16:33
Зградата на Импексел, веднаш до комплексот Гранд Престиж

За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3827
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #169 Posted: 10-Oct-2017 at 18:57
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3827
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #170 Posted: 17-Oct-2017 at 11:03
Една фотка од мене
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #171 Posted: 17-Oct-2017 at 16:42
Какво копито дало една висина за 2 згради а после +4 ката за другите... Срам невиден.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #172 Posted: 17-Oct-2017 at 17:05
Originally posted by alexsend

Какво копито дало една висина за 2 згради а после +4 ката за другите... Срам невиден.


Не се секирај, од општина Карпош цели одделенија ќе завршат во притвор наскоро, и тоа токму за вакви слични комплекси.
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3827
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #173 Posted: 19-Oct-2017 at 13:15
Се проширува на големо
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #174 Posted: 19-Oct-2017 at 17:21
Trip i Lum? Нели Импиксел беше сопственик на парцелите.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2282
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #175 Posted: 20-Nov-2017 at 14:07
Од фб страната на ИмпекселBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #176 Posted: 25-Dec-2017 at 13:42


од фејсбук страницата на Импексел
За сè има вторпат
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3827
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #177 Posted: 25-Dec-2017 at 16:53
Другиот дел ќе се гради или само на рендер?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #178 Posted: 08-Feb-2018 at 18:59
Домино, денешни фотки:

За сè има вторпат
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #179 Posted: 08-Feb-2018 at 19:03
Малку се ова спратови, ни 13 ги нема на број. Најдобро да се почне од Козле, таму да се срушат сите куќи и да се изградат згради од по најмалку 10-тина ката. Потоа да се продолжи кон Тафталиџе, ама тука да нема објект без 20-30 спрата. И така све по ред, Настел, па Импексел, па Адора, па пак Настел... добро да се пополни секоја дупка. И потоа, кога ќе дојде Тртко од Пробиштип да се жали на загадениот воздух во Скопје, да имаме што да му одговориме.
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 365
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #180 Posted: 08-Feb-2018 at 20:34
Белиов објект е симпатичен, макар што не им е местото на волкави објекти тука.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 7891011>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.