build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбени комплекси „Grand Prestige“ и Домино

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #181 Posted: 09-Feb-2018 at 10:10
На рендерот изгледаат многу подобро:Originally posted by Џоле

Домино, денешни фотки:

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1558
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #182 Posted: 09-Feb-2018 at 13:59
Штета што нема да го градат делот најдесно. Инаку не се лоши.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1866
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #183 Posted: 21-Feb-2018 at 15:14
Заприметете само дека високата зграда која е веќе при крај на фотографијата горе има различни цигли од двете згради лепенки кои се надоврзуваат до неа. Првата има некоја поевтина варијанта на YTONG, а другиве дали се обична цигла или... А ист "комплекс"
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3467
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #184 Posted: 22-Mar-2018 at 12:48
Од нивниот фејсбук профил

Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #185 Posted: 22-Mar-2018 at 13:05
Колку добар рендер, толку лоша реализација
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #186 Posted: 08-Apr-2018 at 22:06
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3467
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #187 Posted: 17-Apr-2018 at 16:23
Од нивната фб страна

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1866
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #188 Posted: 19-Apr-2018 at 17:25
Оградите на балконите се невидена катастрофа...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 14
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #189 Posted: 20-Apr-2018 at 07:30
Potkrovjeno golubarnik
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3467
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #190 Posted: 18-May-2018 at 18:09
Превземено од фејсбук

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3467
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #191 Posted: 03-Jun-2018 at 13:10
Од фејсбук

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3467
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #192 Posted: 07-Jun-2018 at 07:17
Од фејсбук

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3467
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #193 Posted: 10-Jun-2018 at 17:06
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3467
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #194 Posted: 11-Jun-2018 at 14:02
Превземено од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3467
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #195 Posted: 09-Jul-2018 at 07:45
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3467
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #196 Posted: 09-Jul-2018 at 07:50
Еве и поглед од една од зградитe,но веројатно тука ќе никнат уште неколку зградиEdited by stef4o - 09-Jul-2018 at 07:50
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12534
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #197 Posted: 14-Jul-2018 at 15:52
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3467
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #198 Posted: 11-Sep-2018 at 06:59
Од фб

Како ги залепиле една до друга,секоја чест.Патем на ул.Прашка веќе владее сообраќаен хаос и невидени проблеми со паркирањето,што ли ќе биде кога сето ова ќе се всели.

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1866
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #199 Posted: 11-Sep-2018 at 07:49
Не ми е јасно како некој купува стан на вакво место, види како грдо изгледа, набутано едно до друго, како им дошло така граделе...
И после ние тука ќе бараме да се граделе убави модерни згради со отворен простор и зеленило...за кој тоа? Нема потреба од мачење и дополнителни трошоци за компаниите кога знаат дека за најголем дел од овој народ нема лоша помија.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3467
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #200 Posted: 14-Sep-2018 at 17:49
Еве уште неколку фотки од крајот на август(превземени од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 89101112>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.