build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Охридски „Менхетн“

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1084
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 21-Dec-2011 at 20:10
Originally posted by Тркало

Еве за псоледниов објект на сликата каков е планот

Еве го каталогот во ПДФ Формат


Инаку инвеститор на објектов и на уште неколку други е Ванчо Чифлиганец.
Back to Top
GreatMakedon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2007
Online Status: Offline
Posts: 186
  Quote GreatMakedon Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 18-Jan-2012 at 10:24
http://ohrid1.com/ochrid/adora-napravi-zgrada-dosto%D1%98na-za-ochridski-mencheten
Back to Top
Тркало View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 31-Dec-2010
Location: Охрид
Online Status: Offline
Posts: 1084
  Quote Тркало Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 17-Mar-2012 at 00:21
Објектот е при крај и надворешно, најверојатно уште да го средат дворот и паркингот.Точно е дека е можда најубавата зграда во цел комплекс, ама и точно е дека изборот е мизерен.Мене лично ми е ок, ама не е нешто кое би ти го блокирало погледот.Уште една зграда готова во позадина, а оваа малку е крива од кола во движење е сликано
И не можам никакоа да го сфатам значењето на оградата околу зградава?Нешто во стилот селото на Галите?Не е баш а ла Менхетн

Edited by Тркало - 21-Mar-2012 at 04:07
Back to Top
toasumjas View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-Jun-2010
Location: Skopje/ljubljan
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote toasumjas Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 19-Mar-2012 at 10:49
Katastrofa be brat! Ova li e arhitektura, abe cel svet ni se smee!
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1890
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 19-Mar-2012 at 13:05
koj degen go narekol proektov menheten i dali saka da ja ponizi inteligencijata na narodot?
Back to Top
MGS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-May-2011
Location: Охрид,МКД
Online Status: Offline
Posts: 296
  Quote MGS Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 19-Mar-2012 at 17:36
Хахаха истото сакав и јас да прашам.
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2113
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 03-Apr-2012 at 14:51
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2113
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 03-Apr-2012 at 15:03
Inaku proektot se vika

Елитен комплекс „Билјанини Извори“ Охрид


http://mk.adora.com.mk

Edited by Makedonij - 03-Apr-2012 at 15:05
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 799
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 04-Apr-2012 at 07:58
Не знам зошто но првата од двете зграи неверојатно ме потсеќа на една од зградите на илинденска во скопје помеѓу МиДа и Гимназијата Орце Николов.
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 04-Apr-2012 at 09:03
Originally posted by mirakuliks

Не знам зошто но првата од двете зграи неверојатно ме потсеќа на една од зградите на илинденска во скопје помеѓу МиДа и Гимназијата Орце Николов.


Поради сличната боја на фасадата и хортикултурното уредување на врвот.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
MGS View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 10-May-2011
Location: Охрид,МКД
Online Status: Offline
Posts: 296
  Quote MGS Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 26-Feb-2015 at 15:18
   

Zgrada vo ohridskiot menheten. Slikano vcera.
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 344
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 09-Oct-2018 at 16:38
Еден краток апдејт овде дека Охридскиов менхетен (еден од серијата огромни криминали во соработка со урбаната мафија) сеуште нема ниту една асфалтирана улица. Се вози низ прашина, кал, камења, трева од 2 метри, темница.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.