build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Авијација и сè што е поврзано со летање (видео)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 22-Dec-2012 at 10:43

Има интересни кадари... Поготово кога ја надлетува ТИРЗ Бунарџик...

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 22-Dec-2012 at 10:53

А еве нешто и од Охрид...

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 01-Jan-2013 at 17:18

...

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 17-Jan-2013 at 17:43

Еве уште едно слетување на 16ка... терминалот во сеуште бил во изградба...

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 27-Jan-2013 at 20:40

Лудак... Nuts Big%20smile

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 27-Jan-2013 at 20:55
ех, ова не е ништо, ти да видиш русите и украинците што прават за забава... Big%20smile
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 02-Mar-2013 at 18:21
Извонреден тајмлапс

Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 04-Mar-2013 at 01:39
Уште еден ептен добар    Cheers


Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 04-Mar-2013 at 01:45
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 28-Mar-2013 at 17:04
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 31-May-2013 at 05:19
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 31-May-2013 at 05:24
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
+Protagorist View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Nov-2012
Online Status: Offline
Posts: 3514
  Quote +Protagorist Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 04-Dec-2013 at 23:28

потенцијален муштерија Либија LOL да е потрагично ова се официјални превидувања на америте, линкот од видеово [1] сепак останува фактот дека трката продолжува http://www.smartplanet.com/blog/thinking-tech/russias-new-stealth-fighter-to-challenge-for-supremacy-of-the-skies-video/ зошто ни самите незнаат, една комета и се ке им биде бадијала, та на толку гладни луѓе и сиромаштија сите овие милијарди да ги свртат во пеглање на таа ситуација животов би бил за многу каде каде по'поднослив, но од денешен аспект единствен страв е дека мора да се одржи воената индустрија во живот, пример на америте севкупно 1/4 од населението им е директно или индиректно потпрено на истата, а да не говориме дека мораат да го одржат во живот сопствениот way of life за кој веке се при крај со резерви и сватои - односно ке мораат директно или индиректно да колонизираат ресурси - што на ангро и го прават, нејсе, да се надеваме ова ке прекрати иако до тогаш ке штанцаат гравитациски летала до изнемоштеност, па и потоа пример кинезите со оглед дека само што почнаа, но најверојатно ке ја свртат се повеке на дронови и нешто блиску до сценариото за скајнет од терминатор 3, ова изгледа Гордана Стошиќ ќе ја ангажираат за продуцент ако сакаат да им тргне а во секој случај и застане Yes

http://republika.mk/?p=477572

Edited by +Protagorist - 08-Sep-2015 at 18:33
HaјсилнoтoOpужјe е вo caмитeHac cинaпoвo3pнo co НaдeжВepaЉубoв
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14151
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 05-Dec-2013 at 01:19
Ако не се лажам, Русите засега го имаат најдобриот ловец на светот, невидлив за радари.
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14151
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 16-Oct-2014 at 19:40Edited by Џоле - 16-Oct-2014 at 19:48
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 16-Oct-2014 at 21:20
досега најдобро нешто што сум видел од вакви видеа е каналот pilot's eye... ме научи многу работи за процедурите кои се одвиваат во една кабина на комерцијален лет и има неверојатни HD снимки од многу агли и од самата кабина ...ништо чудно да има и снимки од Македонија, доколку има германска компанија која транзитира кај нас
http://pilotseye.tv/en/

еве една мала компилација од нивEdited by zabegan - 17-Oct-2014 at 17:54
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14151
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 17-Oct-2014 at 09:41
Видеото е исто со првото видео од мојот пост.
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7763
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 17-Oct-2014 at 17:55
Originally posted by Џоле

Видеото е исто со првото видео од мојот пост.
поради некоја чудна причина сум го внел погрешниот линк, го поправив Doh
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 31-Oct-2014 at 06:22
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1689
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 14-Nov-2014 at 00:14
http://www.bbc.co.uk/programmes/p0299wq5

Edited by Obedineta Makedonija - 14-Nov-2014 at 00:15
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.