build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Изложбен салон „Вардар Мебел“ во Ѓ.Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2457
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 02-Jul-2013 at 00:33
Објектов мислам дека е готов веќе, или ептен при крај.

Ќе видам деновиве ако можам да сликнам.
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3439
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 02-Jul-2013 at 09:36
Објектот е готов, ама моето око не може никако да го склопи со околината во која се наоѓа. Очигледно дека била некоја храбра идеја во замислата, ама...
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1913
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 02-Jul-2013 at 09:39
realizacijata nema vrska so idejata i zamislata, investitorot reshil sam da prezeme sve vo svoi race. 
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13149
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 02-Jul-2013 at 19:37
Originally posted by fichot

Објектов мислам дека е готов веќе, или ептен при крај.

Ќе видам деновиве ако можам да сликнам.


Мене ми е многу интересен во изгледот, а и доста модерен впечаток ми остави. Го видов пред две недели, кога одев за Тетово, ама од кола, во возење. Баш би сакал да видам слики.

Edited by Џоле - 02-Jul-2013 at 19:38
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13149
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 05-Aug-2013 at 14:35
Изложбен салон на Вардар мебел во Ѓорче Петров, Скопје

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13149
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 21-May-2014 at 15:45
DSC03687 by george k. 1981, on Flickr

DSC03688 by george k. 1981, on Flickr

DSC03691 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 21-May-2014 at 20:33
За време на дешавките во Ѓорче Петров магично исчезнуваат натписите на излогот.
Како викаат снајди се па живеј
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7378
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 23-May-2014 at 20:14
земајќи го во предвид оригиналниот рендер, највисока оценка на овој објект од мене е 1... до кога треба македонскава архитектура да биде жртва на штедење и перење пари?
или креирај нешто ко што треба, или не се нафаќај на тоа финансиски и професионално... ниту пак треба да ја лажеш јавноста кој има комплетно право да се буни против изградбата на еден објект
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.