build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Од соседството
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од соседството

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 15>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 06-Aug-2010 at 12:38

Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 06-Aug-2010 at 12:40

Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 06-Aug-2010 at 12:41
Djecje igraliste

Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 06-Aug-2010 at 12:43Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 06-Aug-2010 at 12:52
Restoran u Aquani

Rouge bar u akva parkuSelf service Sorriso


Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 06-Aug-2010 at 13:10
Olimpijski bazen "Incel"Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 06-Aug-2010 at 13:11Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 06-Aug-2010 at 13:17
Dodatni sadrzaji Gradskog olimpijskog bazena
Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 06-Aug-2010 at 13:33
Treci bazen u BL
Fortuna


Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 06-Aug-2010 at 13:35
Cocktail bar na Fortuni
Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 06-Aug-2010 at 13:38
Zatvoreni bazen Fortuna


Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 06-Aug-2010 at 13:42
Fitness na Fortuni

AerobikMasaza, Sauna, Solarijum i dr.
Back to Top
pavche View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 17-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 431
  Quote pavche Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 08-Sep-2010 at 12:02
Малце апдеjт на работите по Арена Софиjа.

Уникална метална конструкция на новата спортна зала в СофияФирма Хоризонт-Иванов демонстрира нова технология за повдигане на конструкцията.

Конструкцията беше сглобена на междинна кота на обекта и повдигната до проектната височина с помощта на специалисти от Швейцария и Чехия. Технология е уникална и за първи път се използва в България. Подготовката по инсталирането на цялото оборудване се извърши за рекордно кратки срокове, от 23 август и завърши в края на месеца. Инсталирани бяха 8 кули с платформи върху които се поставиха 8 хидравлични крика, с чиято помощ на 1 септември в стартира операцията по повдигане. Тежащата 1500 т. конструкция беше издигната за 3 часа до необходимата височина.


и некои клипчинja

Cheers

Сликите се приземани од sportal.bg, gong.bg, SSC(FloatingShift, EVO_X, timonass)Edited by pavche - 08-Sep-2010 at 12:05
Back to Top
Buliwyf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 473
  Quote Buliwyf Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 09-Feb-2011 at 22:41
my Macedonia, дали знаеш нешто повеќе во врска со новиот национален стадион што ќе се гради во Тирана мислам дека беше, тој што наликуваше на картата на Албанија? Има некои новости или се остана само на план?

Видов клип од јутјуб на ссц, ако не се лажам ти си го постирал?
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 09-Feb-2011 at 23:11
http://www.youtube.com/watch?v=MjxqGufLYGs&feature=related
Не ме изненадува ако го изградат овој стадион во Албанија. Прилично креативно, иако речиси никој од Балканов кога гради нов спортски објект не сака да го тргне од националните обележја. Кога го гледам планот за стадионов, се прашувам каде се губи имагинацијата на македонските архитекти.
Back to Top
Buliwyf View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Mar-2010
Online Status: Offline
Posts: 473
  Quote Buliwyf Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 09-Feb-2011 at 23:16
Дефинитивно се работи за креативен и уникатен пристап во случајов со албанскиот стадион. Е сега дали на некого му се свиѓа или не е веќе прашање на фкус.

Кога сме кај нашиве архитекти, барем на спортски план не потклекнале од естетска гледна точка. Градски стадион има стварно импресивен изглед а истото можам да го кажам и за салата Борис Трајковски.
Back to Top
pavche View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 17-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 431
  Quote pavche Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 04-May-2011 at 10:15
Арена Софиjа ке биде отворена конечно на 23 Jули.

Еве моменталната состоjба
Edited by pavche - 04-May-2011 at 10:18
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9096
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 04-May-2011 at 10:46
Дизајнот од надвор повеќе ми се допаѓаше на рендерот. Не дека е лош сега, но на рендерот ми беше за класа подобар.

Внатрешноста пак си доаѓа супер на место.
Back to Top
pavche View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 17-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 431
  Quote pavche Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 12-Jul-2011 at 09:27
Еден мал футбалски стадион од Бугариjа - Градски во Ловеч
Edited by pavche - 12-Jul-2011 at 09:29
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 12-Jul-2011 at 09:54
Овие спојовите на трибините сега (дополнително) ги прават или цел стадион го прават па на крај им останале?
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 15>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.171 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.