build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од соседството

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 17>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Од соседството
    Posted: 06-Jan-2009 at 20:38
BTW пред нова година се отворија повеќе сали во Хрватска кои ги градеа за светското првенство во ракомет

Сплит

1

2

3

4

5

6 Жената на градоначалникот на Сплит Naughty (и градоначалникот на Сплит до неа )

7 Ова дефинитивно и фали на скопската сала и се надевам дека ќе го инсталираат од после


Загреб

1

2

3

4

5


Пореч

1

2


Осијек

1

2

3

4


Edited by pbanks - 06-Jan-2009 at 20:39
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 06-Jan-2009 at 20:42
uhhhh jebote, salite vo split, zagreb i porec se ligi da ti potecat

ako sme realni boris trajkovski moze da se sporeduva edinstveno so onaa vo osijek

ova povtorno mi gi budi zelbite/nadezite deka vo ne taka dalecna idnina ke dobieme pogolema i poubava sala od boris trajkovski
inace ne pratev situacija so salata vo zagreb, no znam koga pocnaa da ja gradat i navistina ekspresno go isturkaa proektot!


Edited by Cloverstack - 06-Jan-2009 at 20:44
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 06-Jan-2009 at 20:45
Саливе се Drool!!!!

Ми се допаѓа што отишле со неконвенционален и модерен дизајн, 4 трибини, монтори(како на 9) и што седиштата не се со огромно хрватско знаме...

Можеби и ние за век два ќе правиме вакви грандиозни проекти, сега за сега ќе ставаме споменици насекаде, клучки кај што не треба, антички војници на модерен фудбалски стадион и да не ги заборавиме спомен куќите...
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9141
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 06-Jan-2009 at 20:48
Originally posted by Cloverstack

uhhhh jebote, salite vo split, zagreb i porec se ligi da ti potecat

ako sme realni boris trajkovski moze da se sporeduva edinstveno so onaa vo osijek

ova povtorno mi gi budi zelbite/nadezite deka vo ne taka dalecna idnina ke dobieme pogolema i poubava sala od boris trajkovski
inace ne pratev situacija so salata vo zagreb, no znam koga pocnaa da ja gradat i navistina ekspresno go isturkaa proektot!


Па добро екстериерно Борис Трајковски мене ми се допаѓа, единствено онаа во Загреб отскокнува и е грандиозна. Иако не е без маани, ако ги разгледаш нишките на Хрватите ќе видиш дека направиле страшни грешки со ходниците изгледаат поклаустрофобично од БТ, воопшто не доликуваат на една таква арена. Исто така многу е сива од внатре што е минус исто како и кичерајот во БТ.

Пореч е одлична од надвор но внатре е доста помала од БТ.

Сплитската е мој личен фаворит ако сумирам се (ентериер, екстериер, опрема....) иако Загреб е пограндиозна од надвор.
Back to Top
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 06-Jan-2009 at 23:29
za salite nemam zboroviApplauseThumbs%20Up a boris trajkovski so niedna nemoze da se sporediBig%20smile
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3304
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 07-Jan-2009 at 09:57
Но не заборавајте дека ова ни е прва сала после „камено доба“, се надевам со следните сали и првенства во МК ќе изградиме и нешто по репрезентативно.
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 07-Jan-2009 at 23:23
Колку е поразувачки кога ќе се види што се гради на балканов а што кај нас. Не збориме више за запад и светските центри него балкан Bash 
 
 
Него ниедна од саливе не ми се допаѓа скрос, па би ги зел како пример нашиве „експерти“ и би напраил една комбинација од проекти Big%20smile LOL  ентериер-Сплит /екстериер- Пореч  Drool
 
 
 


Edited by Cloverstack - 28-Oct-2010 at 23:38
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 27-Jan-2009 at 15:54
Па сите овие сали се изградоа за потребите на СП, а претходно Хрватите значи и да немале некакви сали!

Дај Боже и ние да добиеме некое СП, па да мораме да изградиме волку сали насекаде.

Edited by maestro - 27-Jan-2009 at 15:54
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5422
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 27-Jan-2009 at 16:16

Ама нам ќе ни простат, ние сме посебни, можи и со 2 сали! Штом не ја искористивме оваа прилика за повеќе сали, сега ќе си чекаме првенство во кошарка! Инаку, Македонија е организатор на европско првенство категорија U-17 за жени во фудбал, па веројатно тогаш ќе даде UEFA некој денар. Баш ме интересира каде мислат да се игра, и дали не би требало (ако воопшто има) да започнат конечно подготовките (реновирањата) на стадионите? Колку и да е маргинално првенството, сепак никој не ги пушта децата во ваква дупка како нашата.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7859
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 27-Jan-2009 at 18:44
Originally posted by maestro

Па сите овие сали се изградоа за потребите на СП, а претходно Хрватите значи и да немале некакви сали!

Дај Боже и ние да добиеме некое СП, па да мораме да изградиме волку сали насекаде.
мислиш демек ќе мрднат со мал прст?
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 27-Jan-2009 at 19:30
Originally posted by zabegan


Originally posted by maestro

Па сите овие сали се изградоа за потребите на СП, а претходно Хрватите значи и да немале некакви сали!

Дај Боже и ние да добиеме некое СП, па да мораме да изградиме волку сали насекаде.
мислиш демек ќе мрднат со мал прст?


Епа поентата ми беше ако добиеме некое СП ќе мора да градиме сали.
Ако не, губиме првенство и никому ништо.

т.е. спортските фанови ќе губат нешто.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7859
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 27-Jan-2009 at 21:38
епа еве европско го добивме, па само една сала добиме, и тоа недовршена
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 27-Jan-2009 at 21:44
Originally posted by zabegan

епа еве европско го добивме, па само една сала добиме, и тоа недовршена


па има разлика меѓу европско со 16 екипи и светско со 24 екипи
Да добиевме некакво СП сигурно немаше да ни дозволат само во 2 сали, од која едната веќе готова.
Back to Top
Andrej_LJ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Oct-2008
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 2954
  Quote Andrej_LJ Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 27-Jan-2009 at 21:48
Не е работата само во градење на самите сали туку и во целосната организација на збиднувањето. ФАКТ- ние не направивме ништо во врска со првенството, ниту хотели, ниту промоција, ниту реклами, ниту улици... Кажете ми што добивме ние од првенството? А Хрватите направија се и затоа тие пак ќе добијат голем настан, а ние според мене не. И не се занесувај дека во Хрватска пред тоа немале убави и големи сали, таа мала земја не се издигна преку ноќ во светска спортска велесила. Алал им вера во секој поглед!
Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 15-Mar-2009 at 16:49
Evo  jedan projekt iz mog grada, da ne bude samo Kosovo i Bugarska ovdje
Banja Luka, novi stadion kojice biti gradjen na Banjaluckom polju.
Projekti koji nisu prosli


Edited by BL - 15-Mar-2009 at 16:50
Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 15-Mar-2009 at 16:55
Incelov bazen:Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 15-Mar-2009 at 17:30
Akva park "aquana"
Malo starije slikeU pozadini se vide gradilista naselja Aleja-centar i zgrada Vlade RS


Sportski tereni


Parking tj. garaze za pojsetitelje "Aquane"
Edited by BL - 15-Mar-2009 at 17:31
Back to Top
алек View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 23-Mar-2009
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote алек Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 08-May-2009 at 11:53
Ski Jumping Hill for Serbian Ski Resort

MAY 2009
The Ski Jumping Hill is located in the Kopaonik Ski Resort in central Serbia, close to the border with Kosovo. The 120 meter structure is made from cross steel tubes and every detail in the column is visible. The top is horizontally cut to accomodate a viewing platform with a coffee shop in the top deck.
Edited by алек - 08-May-2009 at 12:09
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5422
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 08-May-2009 at 12:19
не заебавај? ова изградено е или ќе се гради (не можев да откријам од другите слики дали е рендерот вметнат во сликата или навистина е изградено).

ама мислам ќе знаевме ако беше изградено Roll%20eyes

мене лично ми се допаѓа, баш одговара на снежниот амбиент, би сакал и во кожуф кога ќе се гради (*if ever) да биде нешто вакво, а не обична бетонска со дизајн од 1930-тите
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
алек View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 23-Mar-2009
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote алек Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 08-May-2009 at 12:22
монтажи се тие фотографии
треба да се гради

а за на Кожув и ја би сакал да видам едно вакво


Edited by алек - 08-May-2009 at 14:13
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 17>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.126 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.