build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Од регионот
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 8910
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #181 Posted: 25-Feb-2019 at 18:26
Пловдив, поинтересни проекти:RESIDENTIAL COMPLEX ADATATomov plazaТоскана Резиденс

............

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #182 Posted: 25-Feb-2019 at 18:37
Варна:.........Бургас, Флора панорама

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #183 Posted: 25-Feb-2019 at 18:42
Софија - Nove Homes

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #184 Posted: 25-Feb-2019 at 18:52
Диамант

Secret Gardens63 Residence......Niki Residence

G HOME

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1441
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #185 Posted: 25-Feb-2019 at 19:42
Како што гледам, Скопје е длаааааабоко на дното по квалитет на новоградби. И во посиромашни и помали градови се градат многу подобри згради. Да не збориме за метрополите (по балкански стандарди). Срамота за ффиром.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 791
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #186 Posted: 26-Feb-2019 at 04:08
Тоа е така бидејќи народот сеуште е во ментална фаза каде битно е да се купи стан, уште не е дојден до тоа да размислува дека кога веќе ги инвестира своите пари да ги инвестира во нешто повредно.
Многу прост пример е паркинг место. Со оглед на ситуацијата, јас не би купил нов стан без резервирано паркинг место/гаража за станот кое е заштитено од надворежните влијанија. Освен тоа за секој стан со три спални треба да им најмлку две резервирани паркинг места.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth
Online Status: Offline
Posts: 435
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #187 Posted: 26-Feb-2019 at 07:54
Паркинг место во склоп на стан ја зголемува цената на станот.

А и народот нема избор,80% од новите градби се на локации каде не треба да има објект,99% се со непримарна катност,па со тоа се добива и таков квалитет на живот...сред булевар,поглед во зид или балкон,недостаток на зелени површини и ареал за социјални активности,сообраќаен колапс,дефицит на паркинг,гужви по установи...

Кој сака квалитетен стан и како изградба и како локација,треба да се ориентира кон стари градби,најдобрите места во градов се зафатени уште на времето,ова сега што се гради е или земање на трошките или изградба врз трошките.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11908
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #188 Posted: 13-Mar-2019 at 18:53
Некои поинтересни згради и проекти од Љубљана. Ми се допаѓа што поголемиот дел се со ниска катност, современ изглед, а забележлива е и употребата на квалитетни градежни материјали:За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1668
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #189 Posted: 19-Mar-2019 at 19:14
Приштина(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1668
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #190 Posted: 19-Mar-2019 at 19:19
....уште неколку проекти од Приштина

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 8910

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.090 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.