build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Од регионот
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 46>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 03-Aug-2010 at 16:10
Jos neke stambene u gradu
Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 03-Aug-2010 at 16:15
Apartmani na Vrbasu
Back to Top
BL View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Aug-2008
Online Status: Offline
Posts: 154
  Quote BL Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 03-Aug-2010 at 16:17
Stambena zgrada u izgradnji u Skendera Kulenovica

Back to Top
macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Feb-2008
Location: Lerinsko
Online Status: Offline
Posts: 752
  Quote macedonia Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 12-Aug-2010 at 21:17
Here are some recently built apartments from my home town of Lerin (Florina) in Aegean Macedonia. Lerin is a small town of about 15,000 inhabitants, close to the border near Bitola. (BTW is the right thread to post this?)

2001:

2002:
2003:
2004:
2006:
2007:

Edited by macedonia - 12-Aug-2010 at 21:19
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12453
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 12-Aug-2010 at 22:01
Originally posted by macedonia

(BTW is the right thread to post this?)

Да Thumbs%20Up
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2602
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 05-Nov-2010 at 09:02
Грчкиве објекти се  Puke
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 1408
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 14-Jul-2011 at 01:07
Bulgaria- Bourgas - Residental Tower
 
 
 
Meden Rudnik, Bourgas
Investor "GM Story Ltd.
Implementation "GM Story Ltd.
Designer Arch. Bureau "PP Iris 2001 Ltd. arh.Petko Petkov
Area of 1000 sq. meters plot
Total built-up Area 20 000 sq.m
height 90 meters
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Back to Top
VirginAtlantic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jun-2009
Location: Софиjа
Online Status: Offline
Posts: 254
  Quote VirginAtlantic Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 13-Oct-2011 at 16:05
Две од интересните станбени згради, кои моментно се градат во Софиjа:

Red Apple


За жал светлината веке не е погодна за слики, а и се уште обjектот е на почетокот

Back to Top
VirginAtlantic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jun-2009
Location: Софиjа
Online Status: Offline
Posts: 254
  Quote VirginAtlantic Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 13-Oct-2011 at 16:22
Само на 200 метри од Red Apple се гради оваа зграда:Тука се гледа во далечинаBack to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 14-Oct-2011 at 11:30
Opa, ne sum pominal od tamu... Odlicno izleze zgradava. 
Back to Top
tiberix View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Aug-2011
Location: Sofia
Online Status: Offline
Posts: 284
  Quote tiberix Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 14-Oct-2011 at 11:31
Samo, kako go zatvorija blokcheto od pozadi... sirota.

Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3654
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 28-Oct-2011 at 09:01
Во Белград ќе се гради ротирачки облакодер

Во Нов Белград, на неодредена локација, наскоро би можела да започне изградба на ротирачки облакодер висок 480 метри кој би имал 80 катови. Поголемиот број на становите би биле наменети за живеење.
 
Ротирачкиот облакодер би можел да се гради, доколку претставниците од општините се договорат за локацијата и документите за изградба со заинтересираните инвеститори, неименувана холандска компанија.

Сопствениците на становите наутро ќе имаат поглед на Калемегдан, преку ден кон Земун, а навечер на некоја друга локација.На секој кат ќе има ексклузивни апартмани, со паркинг простор и други погодности.

Во рамки на оваа кула ќе биде инсталиран и лифт кој ќе ги превезува како жителите, така и автомобилите на потенцијалните сопственици на апартмани.

Уште не е познат датумот за почеток на градбата.

http://daily.mk/cluster3/2d14e0e41f83df18cb4554b90b26faa7/968798/vo-belgrad-kje-se-gradi-rotirachki-oblakoder
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2602
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 29-Oct-2011 at 13:14
wow. sf.
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3654
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 29-Oct-2011 at 15:41

Холандска фирма сака да гради ротирачка 80-катница во Нов Белград

Холандската компанија „Витал Естејтс“ планира изградба на ротирачка кула висока 80 ката во Нов Белград, објави белградскиот весник „Данас“, нагласувајќи дека градските власти на Белград засега се уште не дале дозвола за градба на овој објект.

Според планот за изградба на зградата, се предвидува секој кат да е со површина од околу 1.200 метри квадратни, а за нејзино ротирање ќе се користи соларна и еолска енергија. Секој кат индивидуално би требало да се врти околу оската на кулата, така што зградата цело време би изгледала различно. Предвидено е во зградата да има хотел, деловни простории и станови.

Според претставникот на „Витал“, Зоран Лукиќ никаде во Европа досега не е изградена ваква „ротирачка кула“ и таа би можела да стане нов симбол на Белград.

Лукиќ нагласува дека проектатант на кулата е светски познатиот архитект Дејвид Фишер, кој е автор на ротирачкиот небодер во Дубаи.

Според Лукиќ, за изградба на „ротирачката кула“ би се користел „бетон од новата генерација, кој е шестпати полесен од стандардниот“. - Материјалот овозможува целосна енергетска независност на зградата, создава можности за иновативно загревање и разладување, при што се штеди до 70 проценти енергија, тврди Лукиќ.

„Витал Естејтс“, чие седиште е во Амстердам, е дел од швајцарскиот инвестициски холдинг „Витал Сорс Парадизо“, кој е познат по иновациите во областа на градежништвото. Оваа компанија во моментов гради 220-катна зграда во Бразил, која би требало да биде готова до стартот на Светското фудбалско првенство што во 2014 гппдона ќе се одржи во оваа земја. Овој облакодер треба да биде највискоа зграда на американскиот континент.

http://www.time.mk/read/7e96f9c9ae/56f7e35b2e/index.html
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2085
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 29-Oct-2011 at 16:59
И јас за ова се упалив ама веќе сте го ставиле.

И другите земји се будни додека ние сонуваме...
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3654
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 12-Nov-2011 at 11:26

Први станари на пролеће

Вождовачко насеље "Степа Степановић" на пролеће прима прве станаре. Цео комплекс од преко 4.500 станова, у коме ће живети око 13.000 људи, биће потпуно изграђен до краја 2012. године или почетком 2013. године, рекао министар Оливер Дулић.

У ново насеље "Степа Степановић" у Београду први станари биће усељени на пролеће, а цео комплекс са 4.616 станова биће потпуно изграђен до краја 2012. године или почетком 2013. године, рекао је министар животне средине, рударства и просторног планирања Оливер Дулић.

Министар је рекао да је тренутно у продаји око 2.050 станова, од којих је 1.200 већ купљено, као и да су за 300 станова у току процедуре склапања уговора.

"Очекујемо да ће и остали станови бити у продаји до краја ове или почетком следеће године и да ће се значајан део њих бити продати у овој фази градње", рекао је министар Дулић за Танјуг.

Дулић је нагласио да грађани купујући станове показују да имају велико поверење у тај државни пројекат.

Прве зграде на месту бивше вождовачке касарне требало би да буду завршене у фебруару, што је три месеца пре званичног рока, кажу у министарству.

Радови се одвијају, према речима Дулића, добрим темпом и завршени су сви пројекти и јавне набавке, тако да ће до краја текуће године грађавинари бити ангажовани на изградњи целог комплекса, у коме ће живети око 13.000 људи.

Држава је показала способност да води овакве пројекте и да у областима станоградње изведе највеће и најкомпликованије подухвате, истакао је Дулић.

Министар је навео да је то један од највећих стамбених комплекса који се тренутно гради у Европи и то без било каквих проблема, кашњења и скандала који су, нажалост, пратили друге сличне пројекте.

Показали смо да можемо да издамо дозволе веома брзо и посредујемо у комуникацији између комуналних предузећа ради опремања комплекса, навео је министар.

Упослено 70 грађевинских фирми 

На изградњи "Степе Степановић" је до сада радило око 10.000 људи из 70 грађевинских фирми, а Дулић очекује да ће укупно бити ангажовано 30.000 грађевинских радника, што представља значајну помоћ приватаним грађевинским фирмама.

На тој локацији гради се комплекс са 4.616 станова распоређених у 44 објекта односно око 434.000 метара квадратних стамбено-пословног простора.

Први извођачи радова су уведени на градилиште у јануару ове године и тренутно је у току изградња 39 објеката са око 4.100 станова, а цена квадрата је од 1.250 до 1.290 евра са ПДВ-ом.

Министар просторног планирања је рекао да су завршени и сви пројекти за изградњу новог насеља "Др Иван Рибар" на Новом Београду, као и да се тренутно издају прве дозволе.

Ту се јавио проблем, јер на том земљишту постоји неформално насеље са неколико породица, рекао је Дулић и додао да ће радови на изградњи више од 800 станова почети када буде завршено њихово расељавања, у складу са међународним стандардима.

Ти станови ће, такође, бити модерно изграђени односно еколошки и енергетски ефикасни, додао је Дулић.

Нови пакет мера за спас грађевинарства   

На питање каква ће бити следећа грађевинска сезона, Дулић је рекао да и у 2012. години држава треба да нађе начине како да ангажује домаће грађевинаре за сличне пројекте.

Подсетио је да се тренутно реализује 247 грађевинских пројеката широм Србије на основу Закона о помоћи грађевинској индустрији у условима светске економске кризе.

"Веровали смо да ће светска економска криза јењавати током ове године и да ћемо у 2012. године имати велики прилив приватних инвестиција, а нарочито у сектору грађевинарства, што се на жалост није десило", констатовао је Дулић.

Дулић је рекао да Министарство зато припрема нови пакет мера за спас грађевинске индустрије у 2012. години како би се грађевинарима обезбедио посао.

Раст ове године у грађевинском сектору је постигнут искључиво зато што је држава издвојила значајна средства, али то за следећу годину неће бити довољно, напоменуо је Дулић.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/%D0%95%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%98%D0%B0/989502/%D0%9F%D1%80%D0%B2%D0%B8+%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%B8+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%9B%D0%B5+.html
Back to Top
VirginAtlantic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jun-2009
Location: Софиjа
Online Status: Offline
Posts: 254
  Quote VirginAtlantic Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 18-Oct-2012 at 18:49
Originally posted by VirginAtlantic

.  .  . 
Red Apple

Развоj на проектот една година подоцна . . .
27.12.2011


19.03.2012


18.10.2012

Edited by VirginAtlantic - 18-Oct-2012 at 18:51
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 01-Nov-2012 at 02:13
SRBIJA | SREDA 31.10.2012 | 21:23
Srbija gradi najsporije na svetu
IZVOR: DNEVNIK
Beograd -- Za dobijanje svih građevinskih dozvola u Srbiji je investitoru potrebno da prođe kroz 18 procedura.

A na to će, ukoliko sve bude teklo u najboljem redu, čekati 269 dana, navodi se u ovogodišnjem izveštaju Svetske banke o lakoći poslovanja u zemljama sveta.

Po tome smo na 179. mestu na svetu, među 185 država čiji su uslovi za biznis mereni u tom istraživanju.

Kako su izračunali analitičari Svetske banke, za dobijanje svih potrebnih građevinskih dozvola i saglasnosti koje mora imati investitor koji želi da na svom zemljištu podigne skladište, potrošiće tačno 6.341.769 dinara.

U tu cifru, naravno, nisu zaračunati mito i korupcija kojima će u Srbiji svakako morati da „podmaže” da bi sve išlo kako treba.

Izveštaj je pravljen po standardizovanim procedurama: uzeta je u obzir gradnja magacinskog objekta jedinstvene vrednosti. Lokalni saradnici Svetske banke tada izračunavaju sve troškove i procedure potrebne za izgradnju takvog objekta a dobijeni podaci se potom rangiraju po zemljama.

U Finskoj je, na primer, investitoru za to potrebno svega 66 dana, koliko i u Hongkongu. Apsolutni rekorder je ipak Singapur, koji i inače prednjači na svim listama o biznis-okruženju – u toj azijskoj zemlji-gradu za dobijanje građevinskih dozvola potrebno je tek 26 dana. Lošije od Srbije su, između ostalih plasirani Zimbabve (614 dana), kao i Haiti, gde je investitoru za dobijanje svih građevinskih dozvola i saglasnosti potrebno čak tri godine.

Srbija je u ovogodišnjem izveštaju Svetske banke na 86. mestu globalne liste koja meri lakoću poslovanja i među deset ekonomija koje su sprovele najveći broj reformi, a na prošlogodišnjoj listi bila je na 95. mestu, saopštila je ta međunarodna finansijska institucija.

U oblasti Osnivanje preduzeća Srbija je na listi Svetske banke na 42. mestu, po Upisu nepokretnosti na 41, po Međunarodnoj trgovini na 94, po Dobijanju kredita na 40, po Dobijanju priključka za struju na 76, i po Zaštiti investitora na 82. mestu.

U oblasti Sprovođenje ugovora Srbija je na 103. mestu, kao i u Rešavanju nesolventnosti, po Plaćanju poreza na 149, a najlošije smo – već godinama – plasirani u oblasti dobijanja građevinskih dozvola.

Najkraće se, po izveštaju Svetske banke, čeka na dobijanje dokaza o vlasništvu nad zemljištem (šest dana) i na dozvolu za početak radova i tehnički pregled zgrade (po jedan dan).

Najduže je potrebno za dobijanje same građevinske dozvole (90 dana), dok se za dozvole i saglasnosti od toplane, vodovoda, Inspekcije rada i slično, kao i za upis zgrade u registar, čeka između 45 i 60 dana.

Porez na izgradnju jednog takvog skladišta u predgrađu Beograda koštao bi, po proračunu Svetske banke, oko 5,4 miliona dinara.

U regionu Istočne Evrope i Centralne Azije se u proseku za dobijanje svih građevinskih dozvola čeka nešto kraće nego u Srbiji – 226 dana.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=10&dd=31&nav_id=656648
Back to Top
VirginAtlantic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jun-2009
Location: Софиjа
Online Status: Offline
Posts: 254
  Quote VirginAtlantic Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 12-Nov-2012 at 19:56
Red Apple, Софиjа

12.11.2012Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 13-Nov-2012 at 01:46

Ова според мене е добар пример за како треба во иднина да изгледаат станбените згради... Дури може и со дополнителни содржини...

Но во комбинација со современ начин на живот и висок стандард на живот....

Единствено мислам дека металните издатоци се непотребни... 


Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 46>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.