build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Од регионот
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Од регионот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 20>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
one1 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 13-Mar-2013
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote one1 Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 14-May-2016 at 17:08
"државава" не може избори да организира, ќе организирала попис. Инаку Скопје нема повеќе од 600.000 ни на тие 1024 км2 на кои се простира целиот скопски регион.
Плав, не црвен.
Масон, не комунист.
Критичар, не поттрчко.
Back to Top
Navigator View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-May-2014
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 676
  Quote Navigator Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 16-May-2016 at 09:45
Originally posted by Staro Skopje

За Загреб најдов просечна цена 1606 евра, а за Белград 1270, сепак не сме до толку прескапи. Ме зачуди што во Белград становите се 40% поскапи од Софија, а градовите не се многу различни. Може и да се каже дека главниот град на ЕУ членката во последниве години се развива повеќе од другиов.

А за другово... срамота е европска држава да нема попис 15 години. Последната информација за население на Скопје е проценката од 2006, според која имаме 668.518 жители. Со оглед на миграцијата и природниот (не)прираст, моја проценка е дека денес има околу 720.000 жители. БиХ спроведе попис, ние не можеме... Попис може да се направи и со добивање информации од неколку надлежни органи, само прво треба да се договориме дали причината поради која тоа не се прави е малиот број на Албанци, малиот број на жители на Македонија или нешто трето.
Ако зборуваме за проценки, Завод за статистика секоја година, во јули објавува податоци за движење на населението по општини. Така што, последен достапен податок е за 2014. Скопје имаше околу 540,000 жители.
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 11-Jun-2016 at 19:07
,,Varna South Bay Beach Residence,, - Варна

снимки- pOckO - SSC.Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 11-Jun-2016 at 20:05
Го видов комплексов на форумот ЅЅС, но си мислев дека е хотелски, а не станбен. Огромен е.
За сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 20-Jun-2016 at 17:40
San Stefano Plaza - Sofia


=====>>>>>
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 20-Jun-2016 at 17:48
=====>>>>>
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 05-Aug-2016 at 17:47
Неколку интересни нови згради од Варна, Бугарија (фотките се преземени од бугарскиот форум на ЅЅС):

Edited by Џоле - 05-Aug-2016 at 17:58
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 05-Aug-2016 at 17:57
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 06-Nov-2016 at 20:05
Резиденција „Лазурен брег“, Бургас, Бугарија

како треба да изгледадо каде се стигнати со градежните работи

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #130 Posted: 06-Nov-2016 at 20:11
СофијаЗа сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #131 Posted: 06-Nov-2016 at 20:12
БелградЗа сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #132 Posted: 19-Jan-2017 at 22:29
"Флора Парк Бургас / Flora Park Burgas" - 65m /17fl-UC

Варна сити парк ЮГ/Varna City Park South -4x12m -UCBack to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #133 Posted: 09-Apr-2017 at 09:38
Бургас

Барокният висококатникBack to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #134 Posted: 09-Apr-2017 at 09:39
БургасEdited by Galileo - 09-Apr-2017 at 09:44
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13207
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #135 Posted: 09-Apr-2017 at 20:51
Фини згради, но наместо барокната висококатница подобро би било да беше нешто модерно.
За сè има вторпат
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #136 Posted: 11-Apr-2017 at 12:39

Baroknata visokokatnica e ruska investicia i e prednaznachena za rusnaci. Javno takuv e vkusat na novobogatashite.
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #137 Posted: 20-Apr-2017 at 14:21
Пловдив........
..........
Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #138 Posted: 20-Apr-2017 at 14:34
Пловдив...

Комплекс ,,Корона,,Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #139 Posted: 07-May-2017 at 10:33
София

,,Златен век,, - 120м. 34ет.[Grand Kanyon] 118,4m | 30 fl | 22 fl | 19 fl |
Обектът е станбено-деловен с търговски център .Високата кула е хотел и офиси.


Back to Top
Galileo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 25-May-2010
Location: Wien
Online Status: Offline
Posts: 612
  Quote Galileo Quote  Post ReplyReply #140 Posted: 07-May-2017 at 10:55

Диамант

[/QUOTE]


Ъпдейт .....

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789 20>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.