build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мост кај МНТ (првично планиран со Панорамско трк.)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мост кај МНТ (првично планиран со Панорамско трк.)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7133
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #481 Posted: 23-May-2020 at 00:39
Originally posted by The Wild Boy

Шо им е форава со овие?
Зошто мостов мора да има изолација? lmao
Што у опште е тоа ако не е изолационен материјал?
Нека го пуштат веќе...
заштита од влага на пример
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.