build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мост кај МНТ (првично планиран со Панорамско трк.)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7249
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #481 Posted: 23-May-2020 at 00:39
Originally posted by The Wild Boy

Шо им е форава со овие?
Зошто мостов мора да има изолација? lmao
Што у опште е тоа ако не е изолационен материјал?
Нека го пуштат веќе...
заштита од влага на пример
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4990
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #482 Posted: 08-Jun-2020 at 15:52
Што ли уште чекаат?Делува готово со месеци?https://www.facebook.com/aerofoto.mk/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12891
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #483 Posted: 08-Jun-2020 at 16:04
Датум на избори? Мора да се ќари некој поен на тоа.
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7249
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #484 Posted: 08-Jun-2020 at 16:26
дали тек сега приметувам дека мостов е толку лошо нивелиран со кејот што завршува со скалила?
ништо чудно со оглед на тоа каква катастрофа е спојката со кејот на мостот око или мостот на уметноста
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 898
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #485 Posted: 08-Jun-2020 at 21:11
Епа гледаш дека поентата било да почне од Платото пред велелепниот МНТ, кој се распаѓа
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 157
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #486 Posted: 08-Jun-2020 at 22:16
Мене ми изгледа како да има уште доста работа овде. А ако ова е крајниот изглед, тогаш нека ни е на здравје бричење... по којзнае кој пат. Crazy
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 415
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #487 Posted: 09-Jun-2020 at 02:21
Originally posted by Théoden

Мене ми изгледа како да има уште доста работа овде. А ако ова е крајниот изглед, тогаш нека ни е на здравје бричење... по којзнае кој пат. Crazy

Нема шанси ова да е крајниот изглед.
Back to Top
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Offline
Posts: 169
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #488 Posted: 09-Jun-2020 at 10:36
Барем патеката за велосипеди да ја отворат, да може да возиме. Тоест прво нека ја средат, оти за нигде е. Мостот сега вака кога е изграден, за ситниците што треба да се довршат немора да се заградува, особено не делот со патеката за велосипеди...

Edited by The Wild Boy - 09-Jun-2020 at 10:40
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.