build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мост кај МНТ (првично планиран со Панорамско трк.)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мост кај МНТ (првично планиран со Панорамско трк.)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7254
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #481 Posted: 23-May-2020 at 00:39
Originally posted by The Wild Boy

Шо им е форава со овие?
Зошто мостов мора да има изолација? lmao
Што у опште е тоа ако не е изолационен материјал?
Нека го пуштат веќе...
заштита од влага на пример
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #482 Posted: 08-Jun-2020 at 15:52
Што ли уште чекаат?Делува готово со месеци?https://www.facebook.com/aerofoto.mk/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #483 Posted: 08-Jun-2020 at 16:04
Датум на избори? Мора да се ќари некој поен на тоа.
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7254
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #484 Posted: 08-Jun-2020 at 16:26
дали тек сега приметувам дека мостов е толку лошо нивелиран со кејот што завршува со скалила?
ништо чудно со оглед на тоа каква катастрофа е спојката со кејот на мостот око или мостот на уметноста
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 900
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #485 Posted: 08-Jun-2020 at 21:11
Епа гледаш дека поентата било да почне од Платото пред велелепниот МНТ, кој се распаѓа
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 158
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #486 Posted: 08-Jun-2020 at 22:16
Мене ми изгледа како да има уште доста работа овде. А ако ова е крајниот изглед, тогаш нека ни е на здравје бричење... по којзнае кој пат. Crazy
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 420
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #487 Posted: 09-Jun-2020 at 02:21
Originally posted by Théoden

Мене ми изгледа како да има уште доста работа овде. А ако ова е крајниот изглед, тогаш нека ни е на здравје бричење... по којзнае кој пат. Crazy

Нема шанси ова да е крајниот изглед.
Back to Top
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Offline
Posts: 173
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #488 Posted: 09-Jun-2020 at 10:36
Барем патеката за велосипеди да ја отворат, да може да возиме. Тоест прво нека ја средат, оти за нигде е. Мостот сега вака кога е изграден, за ситниците што треба да се довршат немора да се заградува, особено не делот со патеката за велосипеди...

Edited by The Wild Boy - 09-Jun-2020 at 10:40
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 290
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #489 Posted: 11-Jul-2020 at 18:58
Ајде бе Влада/ГрадСкопје, што се случи?! Нели во фото-финиш беше мостов? Ако не се отвори во наредниве два дена, тешно дека ќе биде до другата година до локални избори!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #490 Posted: Today at 11:03
Денешни,нема активности

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 232425

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.