build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Инфраструктура > Градска инфраструктура
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мост кај МНТ (првично планиран со Панорамско трк.)
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мост кај МНТ (првично планиран со Панорамско трк.)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 262728
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Phiko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 24-Aug-2020
Online Status: Offline
Posts: 110
  Quote Phiko Quote  Post ReplyReply #541 Posted: 12-Apr-2021 at 13:09
Сликано денес, може да се види на двете страни како иде велосипедската патека горе - доле да го избегне мостот:


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #542 Posted: 08-Jun-2021 at 07:02


https://360stepeni.mk/chetiri-godini-po-smenata-na-vlasta-shajka-ne-mu-fali-na-skopje-2014-zoshto/
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1928
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #543 Posted: 08-Jun-2021 at 08:01
Planiraat li konecno da go otvorat mostov?
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1516
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #544 Posted: 08-Jun-2021 at 20:06
За избори го чуваат, многу нормално.
Back to Top
mr bombastic View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2011
Online Status: Offline
Posts: 401
  Quote mr bombastic Quote  Post ReplyReply #545 Posted: 09-Jun-2021 at 02:48
Добро бе зошто уште стојат тарабите и не е отворен мостот ??? Пијандурава не дупи сите у здрав мозок и за него уште у ноември е пуштен мостот а знаеме дека ќе се фали пред избори ... да чекаме цела година а само треба тарабите да се тргнат...кое дно
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1516
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #546 Posted: 11-Oct-2021 at 16:49
Успеа да си го дочува за избори. Иако тоа изгледаше глупаво да се каже уште пред една година, а тогаш се обеќаваше секој ден дека "само што не е довршен мостот".

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 712
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #547 Posted: 11-Oct-2021 at 18:26
По не знам кој пат отворен. Срамота...
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Online
Posts: 1668
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #548 Posted: 11-Oct-2021 at 22:02
Originally posted by user8642

Успеа да си го дочува за избори. Иако тоа изгледаше глупаво да се каже уште пред една година, а тогаш се обеќаваше секој ден дека "само што не е довршен мостот".Пак е пијан изгледа ….
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
bob39 View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Feb-2011
Location: Amsterdam
Online Status: Offline
Posts: 41
  Quote bob39 Quote  Post ReplyReply #549 Posted: 12-Oct-2021 at 07:56
Не спаси од мизерното тркало и барем едната од “галиите”! Фала Шилегов! 🙏🏻
Скопје 2014= Општествена лоботомија
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12579
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #550 Posted: 13-Oct-2021 at 17:30
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 712
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #551 Posted: 13-Oct-2021 at 18:02
Па нели го пуштија пред 7-8 месеци?
Back to Top
user8642 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 1516
  Quote user8642 Quote  Post ReplyReply #552 Posted: 13-Oct-2021 at 18:21
Од мене има уште едно гратис пуштање, за втор круг локални. И доста е!
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7655
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #553 Posted: 13-Oct-2021 at 19:01
сеуште пробувам да ги сварам скалите на мостов и уште не можам
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 340
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #554 Posted: 13-Oct-2021 at 19:11
Originally posted by stef4o

Кога веќе мора да бидат толку издадени скалите, можело барем и од оваа страна да се направи пристапна рампа или скалички, нешто слично како кај камени мост. Вака сега патеката во ѕид завршува.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7655
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #555 Posted: 18-Oct-2021 at 17:37
и рампата е одвратна... поодвратен спој на мост со брег немало до сега, дури ни оние на мостот око и на цивилизациите
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #556 Posted: 18-Oct-2021 at 19:02
Originally posted by zabegan

и рампата е одвратна... поодвратен спој на мост со брег немало до сега, дури ни оние на мостот око и на цивилизациите


Рампата како рампа и мостот се океј(иако пола од светлата на сајлите не работат а и трафиките се чудни и глупи ), дури и скалите ајде ама околината е УЖАС и болка за окото. Има ставено асфалт а ѕидчето на кејот е со нови плочки. Понатаму иде скроз различна подлога, па 1 метар широк простор со песок за поминување кон плоштадот. Ова е недозволиво...

Edited by FT - 18-Oct-2021 at 19:05
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 262728

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.