build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Огласи - Недвижнини

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Огласи - Недвижнини
    Posted: 11-Nov-2010 at 15:32
Ја отварам нишкава, во која секој од нас ќе може да огласува недвижнини (може и сродна за возила, екелтроника и сл). Инаку почнувам да верувам во теорија на заговор од нашиве агенции за недвижности, кои ги држат 99% од огласите со недвижнини како во огласниците така и на Пазар3. Дури и флаерите/огласите по згради излепени од типот ИТНО СЕ БАРА СТАН ххМ2 во вашата зграда се од агенциите, кои работат со дебели провизии и влијаат врз слободнатра пазарна вредност на недвижнините со тоа што ги нудат само тие недвижнини кои им одговараат во ценовниот опсег.
Back to Top
UrbanFreak View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Oct-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1732
  Quote UrbanFreak Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 11-Nov-2010 at 15:35

Продавам 2 собен стан во Капиштец, на Васил Ѓоргов 32, 60 квадрата (од кои 5 тераса и 3 затворена остава), целосно реновиран со алуминиумски прозорци, скапа санитарија и плочки во купатилото и кујната, со вградени плакари по мерка (Акрон). Цена по договор, а кој е заинтересиран нека ми пише приватна порака. Ќе следат и слики.

Back to Top
nenad View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2009
Online Status: Offline
Posts: 617
  Quote nenad Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 06-Nov-2011 at 10:04
decki, malku off-topic, no ne mzoam da najdam adekvatna niska. Mi treba smestuvanje za dvajca, sledniot vikend 3 nocevanja, nekoj apartman, da ne bide daleku od centar. Dali znaete kade mozam da se informiram, (nekoj sajt kade se oglasuvaat i sl...?
Odnapred blagodaram
Back to Top
NajdiDom.mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 18-Apr-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote NajdiDom.mk Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 18-Apr-2016 at 13:37
Еве линк од нашиот сајт: http://najdidom.mk/

Овде можат да бидат најдени сите огласи за недвижнини од поголемите огласници во Македонија (Реклама5, Пазар3, Врапче, НовПазар, Имоти, Имоти247, Метар2).
Олеснително е и тоа што огласите може да се филтрираат по локација, вид (куќа, стан, деловен простор, земјиште..), цена, големина, број на соби..
Цените се исклучиво претставени во евра (за полесно споредување).
Се прикажуваат огласи само со слики.

Што мислете за сајтов?
Идеата ни е да го олесниме барањето на нов дом.
На почеток сме и би ценеле мислење или сугестииEdited by NajdiDom.mk - 18-Apr-2016 at 13:40
НајдиДом.мк
Сите огласи за недвижнини на едно место.
Back to Top
phenomenon View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 26-Oct-2010
Location: Kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 2361
  Quote phenomenon Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 18-Apr-2016 at 19:08
Originally posted by NajdiDom.mk

Еве линк од нашиот сајт: http://najdidom.mk/

Овде можат да бидат најдени сите огласи за недвижнини од поголемите огласници во Македонија (Реклама5, Пазар3, Врапче, НовПазар, Имоти, Имоти247, Метар2).
Олеснително е и тоа што огласите може да се филтрираат по локација, вид (куќа, стан, деловен простор, земјиште..), цена, големина, број на соби..
Цените се исклучиво претставени во евра (за полесно споредување).
Се прикажуваат огласи само со слики.

Што мислете за сајтов?
Идеата ни е да го олесниме барањето на нов дом.
На почеток сме и би ценеле мислење или сугестииЛизгачот кој ти се наоѓа на долниот дел од страницата не ја памети избраната страница, туку секогаш се враќа на страницата со број 1. Ова би требало да го поправиш.
開始されていないだけの戦いが失われ、
Back to Top
NajdiDom.mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 18-Apr-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote NajdiDom.mk Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-Apr-2016 at 09:21
@phenomenon, ти благодарам.
Пријавено е на IT. Би требало да го средат во следната верзија.
НајдиДом.мк
Сите огласи за недвижнини на едно место.
Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 717
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 19-Apr-2016 at 15:45
Страната е одлична и доста корисна. Како идеја за агрегатор на огласи од разни портали многу ми се допаѓа. Се надевам дека во иднина ќе направите нешто слично за купување на возила.
НајдиКола, можеби и не е најприкладно, но ќе смислите нешто.

Само напред
Back to Top
gjorgji View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 24-Jan-2019
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote gjorgji Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 24-Jan-2019 at 08:46
STAN POD KIRIJA KISELA VODA DO EKONOMSKOTO UCHILISHTE

Se izdava stan vo Kisela Voda na Ivan Kozarev 47 (do Ekonomskoto uchilishte); Kompletno namesten so dodatoci kako mashina za perenje sadovi, mashinja za perenje i sushenje alishta i dr... Cena 200 evra... Kontakt: 071303341
Back to Top
bin.mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 02-Mar-2019
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote bin.mk Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 02-Mar-2019 at 00:09
Здраво дечки, https://www.bin.mk е нов сајт за огласи на кој може да ги објавите вашите недижнини. Исто така имаме горем број на филтри за пребарување како број на соби, година на изградба, квадратура, тип на паркинг и друго.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.203 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.