build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотел Νο.1 (Асиба)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 07-Dec-2011 at 21:02
Пеце пропадна прво со ауди,а после бизнисот со WV му го лапна шура на еден многу појак тип од него,па нему му остана само да ги плаќа долговите.Штета,во Мк прв донесе Порше во изложбен салон и беше класа за себе салонот.

5+ за хотелов
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7075
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 08-Dec-2011 at 17:14
хотелчево испадна бомбона, и со оглед на тоа каков беше порано објектот, сега е супер
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
AnonymouS View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 19-Dec-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote AnonymouS Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 19-Dec-2011 at 15:51
Зашто запреа работите тука, остана недовршено... -_-
Yes i recognize the irony, the system I oppose affordrs me the luxury of biting the hand the feeds thats exactly why privalleged fucks like me, should feel obliged to whine and kick and scream
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1967
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 30-Jul-2012 at 17:34
Објектов не мрдна од времето на последната дискусија. Му ставив ознака дека е „стопиран“.
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 18-Aug-2014 at 18:28
Нема никаков напредок

Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2438
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 19-Aug-2014 at 03:20
Објектов е проколнат изгледа. Треба да викнат егзорцист.
Back to Top
ehrlich View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 816
  Quote ehrlich Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 19-Aug-2014 at 19:18
Ме изнасмеа, но по се изгледа, во право си

Edited by ehrlich - 19-Aug-2014 at 19:18
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 24-Mar-2020 at 18:16
По 6-7 години тука се појавува градежна активност(фотките се од една фб група)незнам дали намената останува за хотел или ќе биде нешто деловно...

https://www.facebook.com/groups
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.