build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Летниковец на плоштад

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 8>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Летниковец на плоштад
    Posted: 21-Nov-2010 at 11:09Back to Top
leonid23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
БАНИРАН

Joined: 30-Nov-2009
Location: Strumitza
Online Status: Offline
Posts: 579
  Quote leonid23 Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 21-Nov-2010 at 13:25
Што е тоа ограденото ?
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 21-Nov-2010 at 14:06
Летниковецот.


Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1975
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 21-Nov-2010 at 14:06
Се наоѓа на позицијата на летниковецот, а дали е тоа, незнам...
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 21-Nov-2010 at 14:08
Барем за тоа имаме најава. А што би било друго.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5422
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 21-Nov-2010 at 14:09
А што поточно треба да има во/под летниковецот? Клупи и растенија - простор за релаксација, или амфитеатар или нешто за културни случувања на отворено?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
lupo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2009
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote lupo Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 21-Nov-2010 at 14:36
tri cesmi Crazy
...kaj si kapelo pak ke si kape...
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 21-Nov-2010 at 16:55
Originally posted by lupo

tri cesmi Crazy

 
Хаха, три чешми, добро е.
Уште да е навистина така, кој знае што уште ќе им текне.
Back to Top
StreetStruck View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Nov-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 415
  Quote StreetStruck Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 21-Nov-2010 at 17:02
Хахаха... би требало да биде како место за фотосесии на новите младенци, што ќе искачаат од матично- офицерски дом
"Поробените треба да тежнеат кон слободата, а слободните кон совршенство"- Јане Сандански
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 21-Nov-2010 at 18:45
А бе што стана со Офицерскиот Дом ?
Тој и стариот народен театар требаше први да почнат да ги градат и први да ги завршат, бидејќи водат оригинално потекло од старо Скопје.
Стариот народен театар велат дека ќе биде готов во јуни или јули 2011, а Офицерскиот Дом воопшто не ни почнале да го градат.
Што ќе прават, да не се откажаа од Офицерскиот Дом ?
Доколку не се откажале, кога треба да почнат со градежни работи ?
 
Што зборувам, зима доаѓа, а јас прашувам за градежни работи.
 
Ама сепак, доколку некој знае нешто, нека пише.
 
 
 
Хаха, трите чешми, каде што момите полнеле вода, и каде што младите ергени си миеле очи, ама не со водата, туку со убавините на младите моми.
Каква глупава приказна, ама и ова ќе им текне, како тргнале работиве.LOL


Edited by Dexter26 - 21-Nov-2010 at 18:49
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7859
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 23-Nov-2010 at 18:04
хахахаха летниковец Crazy
абе вакви се ставаат во паркови и други зелени површини, не на сред плоштад меѓу два објекти, дури и стилот не ми пречи, само нека го стават кај што треба!
и не ми е гајле кај ќе се сликале младенците, тоа не е грижа на градот!
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 23-Nov-2010 at 18:27
 Thumbs%20Upubo kazano
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 23-Nov-2010 at 18:39
Originally posted by zabegan

хахахаха летниковец Crazy
абе вакви се ставаат во паркови и други зелени површини, не на сред плоштад меѓу два објекти, дури и стилот не ми пречи, само нека го стават кај што треба!
и не ми е гајле кај ќе се сликале младенците, тоа не е грижа на градот!

 
Закон си побратиме !!!
Секоја ти чест !!!
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 23-Nov-2010 at 19:10
samo so ako pomini uste nekoe vreme vaka , se ke bidi griza na gradot i drzavata .. mozebi mladencite ke MORA da se slikat barem ednas pred letnikovecot od drzaven fotograf i normalno ete ti paricki plus ... isto kako so majtapev deka fali uste barokni da bidat kosnicite na trkaloto ( ispadna takvi i gi planirat Nuts)  da si kjutam da ne dobie ideja nekoj
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 23-Nov-2010 at 19:11
Добро бе, кај прочитавте дека некој од официјални институции соопштил дека ова трба да биде за сликање младоженци. Дајте малку да ја поштедиме дискусијата. Летниковецов повеќе или помлаку ќе му дојде како малку поголемо парче урбана опрема.
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 27-Nov-2010 at 17:42
Почнува изградбата на летниковецот

На плоштадот се отвори уште едно градилиште за објект од проектот „Скопје 2014“. Деновиве се оградува просторот за летниковецот, кој, всушност, ќе биде дел од комплексот градска куќа и хотел. Општинарите од Центар најавуваат дека изградбата ќе почне наскоро. Објектот ќе се гради според идејното решение на фирмата „Мегарон“, а работите ќе ги изведува оперативата на АД „Бетон“извор

Доколку сметате дека местото на оваа тема не е тука, слободно префрлете
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 27-Nov-2010 at 17:55
Shocked
se izvrteno znaci prat.. koj garantira deka vo idnina objektot koj ke se gradi ke bidi gradska kukja


Edited by La Linea - 28-Nov-2010 at 01:08
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: 🇲🇰🇨🇭
Online Status: Offline
Posts: 4078
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 27-Nov-2010 at 18:18
Deneska imase bager, a i edna dupka!
Znaci dzamija definitivno nema da se gradi posto mestoto e odzemeno!
Back to Top
ivopfc View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 19-Oct-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote ivopfc Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 27-Nov-2010 at 19:11
Што е побогу тоа летниковец у сред центар на плоштад?
Back to Top
damjan4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Sep-2010
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote damjan4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 27-Nov-2010 at 19:19

А зошто да не? Озбилно прашувам... мене ми изгледа симпатично. Можеби ќе биде добро место да се засолниш во дождливите денови... или ако навистина  има три чешми (како што спомена некој претходно) да се напиеш вода бидејќи нема чешмичка на плочтадот освен таа кај стоилко...

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 8>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.