build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Летниковец на плоштад

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 8>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3654
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 03-Mar-2011 at 14:45
Од јуни на починка во летниковецот

Кон почетокот на летово, скопјани ќе можат да одмораат во летниковецот кој ќе биде изработен од армиранобетонска конструкција и ќе се обложи со мермер

Кон почетокот на летово скопјани ќе можат да се одмораат во летниковецот на плош­та­дот Македонија. Од Општина Центар велат дека ГП "Бетон" треба до јуни да заврши со градежните работи за изградба на местото за починка во центарот на гра­дот.
"Засега градежните работи се одвиваат според предвидената динамика. По­диг­на­та е конструкцијата на летниковецот, а во моментов се работи на покривот", велат од Општина Центар.
Спо­ред идејното решение на проектантската куќа "Мегарон", летниковецот ќе биде из­ра­бо­тен од армиранобетонска конструкција и ќе се обложи со мермер. Из­град­ба­та на овој објект кој е дел од проектот "Скопје 2014", и е замислен да биде ук­ра­сен елемент на Плоштадот, а ќе чини 350.000 евра. Летниковецот се гради во тревникот пред зградата на Телеком, односно лево од некогашниот Офицерски дом во кој според проектот за негова обнова, ќе биде сместен резиденцијалниот дел за градоначалникот на Скопје, како и матичната служба.

http://vest.com.mk/?ItemID=CEFC57B3AF04E34D80740A0A9A9B2B8C
Back to Top
StreetStruck View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Nov-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 415
  Quote StreetStruck Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 03-Mar-2011 at 15:51
И уште еднаш, колку од тие 350 000 евра ќе бидат за летниковецот?Crazy
"Поробените треба да тежнеат кон слободата, а слободните кон совршенство"- Јане Сандански
Back to Top
Tuvok View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 173
  Quote Tuvok Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 03-Mar-2011 at 18:43
Ај лаик сум можда ама 350 000 евра не се некако многу за ова објектче. Па две куќи се градат со тие пари.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5422
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 03-Mar-2011 at 18:50
Ти фали еден прашалник, оти вака испаѓа дека малку ти се гледаат
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
StreetStruck View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18-Nov-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 415
  Quote StreetStruck Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 03-Mar-2011 at 18:58
Какви две куќи, цела зграда ќе изградиш со тие пари.
"Поробените треба да тежнеат кон слободата, а слободните кон совршенство"- Јане Сандански
Back to Top
damjan4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Sep-2010
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote damjan4o Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 03-Mar-2011 at 20:51

можеби мермерот ја дига цената? ...во случај целото да го обложат со мермер...

Back to Top
Sale SK View Drop Down
Senior Member
Senior Member

БАНИРАН

Joined: 16-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 258
  Quote Sale SK Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 14-Mar-2011 at 16:19
Originally posted by StreetStruck

И уште еднаш, колку од тие 350 000 евра ќе бидат за летниковецот?Crazy


Веројатно 20-30.000.Останатите се веројатно за консултантски услуги.Има каса-прими...
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7859
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 14-Mar-2011 at 16:42
има многу глупави нешта во СК2014, ама ова мора да е најглупавото и најбескорисното
Back to Top
Tuvok View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Aug-2010
Online Status: Offline
Posts: 173
  Quote Tuvok Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 15-Mar-2011 at 23:38
Originally posted by гитардемон

Ти фали еден прашалник, оти вака испаѓа дека малку ти се гледаат


Да да фали прашалник Иначе ок мислев за две поубави куќи, сепак мислам дека се повеќе од 100 000 евра е многу за ова.
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 23-Mar-2011 at 20:21


Бришена е политичка парола. Ова е 20.03.

Edited by N23 - 23-Mar-2011 at 20:22
Back to Top
Macedonian View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 25-Jun-2009
Online Status: Offline
Posts: 78
  Quote Macedonian Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 05-May-2011 at 09:54


МАКЕДОНЕЦ си кога кавал ќе ти ја распара душата кога зурла ќе ти го раскине срцето.
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 568
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 05-May-2011 at 09:58
Зошто треба да служи ова чудо кога внатре неможат да се соберат 5 луѓе?

Edited by FT - 05-May-2011 at 09:58
Back to Top
Stefano View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Stefano Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 05-May-2011 at 10:10
@FT Samo za ukras...

Edited by Stefano - 05-May-2011 at 10:11
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1975
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 05-May-2011 at 10:16
За сликање младенци, бидејќи до него ќе биде салата за венчавање (во реконструираниот офицерски дом).
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2602
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 05-May-2011 at 18:15
2 клупи, 1 маса и ете одлично место за шах. Crazy
Back to Top
G.I. Joe View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Aug-2009
Online Status: Offline
Posts: 416
  Quote G.I. Joe Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 05-May-2011 at 19:17
se soglasuvam ..mozi i beljotce da manime Big%20smile
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5422
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 05-May-2011 at 19:28
Тонч или бриџ, по скопски во Скопје, ти се молам! Бељот само на Широк Сокак или на Шанзелизе!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 05-May-2011 at 19:56
Абе што се буните, гледате има и скали, па може пиво да се дрмне на скали.
Back to Top
lupo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2009
Online Status: Offline
Posts: 434
  Quote lupo Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 05-May-2011 at 20:23

Јас како што можам едвај да видам од сликава, во средината има ниско столбче со пластична портокалова цевка на врвот. Можеби ќе се постави некоја скулптура на него.Edited by lupo - 05-May-2011 at 20:23
...kaj si kapelo pak ke si kape...
Back to Top
Observer View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2010
Location: MK
Online Status: Offline
Posts: 271
  Quote Observer Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 06-May-2011 at 10:58
Симпатично е :-) има место за повеќе луѓе.
http://www.facebook.com/suvenirimakedonija
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 8>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2024  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.