build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Скопје после земјотресот
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје после земјотресот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 242526
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2000
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #501 Posted: 15-Jun-2020 at 19:27
Блокот на Партизанска, карши Лептокарија. Се гледа лево и на оваа слика, веројатно од 1983 (новите САНОС-и) до крајот на 80-тите. Алуминка е во изградба.

Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #502 Posted: 10-Jul-2020 at 10:26
Ново Лисиче, 1989 годинаhttps://www.facebook.com/jassumodopstinaaerodrom/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 5071
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #503 Posted: 10-Jul-2020 at 10:28
Југопетрол на Илинденска 1975https://twitter.com/pakkenikne
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 242526

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.