build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Скопје после земјотресот
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје после земјотресот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 252627
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7439
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #521 Posted: 31-Jul-2020 at 19:57

и јас ги следам pakkenikne, мислам дека ги превзема фотографиите од кај нас, бидејќи мноштво од нив веќе ги имаме на форумов, а имаме далеку поточни информации, со оглед на тоа дека на форумов се извадени од директни извори на документации и трудови на градов
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13330
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #522 Posted: 19-Nov-2020 at 21:05
1967 г., железничкиот надвозник пред Автокоманда

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13330
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #523 Posted: 08-Dec-2020 at 20:58
Одлични снимки од 1973 година.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13330
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #524 Posted: 17-Dec-2020 at 22:14
Уште едно одлично видео од 1978 г. со ретки агли на градов и многу денес познати населби во изградба, како и репортажа од изградбата на езеро Треска (последните неколку минути нема звук во видеото)

За сè има вторпат
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2375
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #525 Posted: 17-Dec-2020 at 22:25
Колку е празно во 1973; 78 веќе почнува да заликува на обновен град. Забележлив е драстично помалиот автомобилски сообраќај од Белград и Загреб во тоа време.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2375
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #526 Posted: 08-Jan-2021 at 15:30
delcampe
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 252627

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.