build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Скопје после земјотресот
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје после земјотресот

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516 27>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #261 Posted: 18-Nov-2013 at 12:49
1970-ти

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #262 Posted: 18-Nov-2013 at 12:49
1970-ти

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #263 Posted: 18-Nov-2013 at 12:50
1970-ти

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #264 Posted: 18-Nov-2013 at 12:53
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #265 Posted: 18-Nov-2013 at 12:53
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #266 Posted: 01-Dec-2013 at 15:30
Најдов одлични и досега необјавени фотографии од Скопје, од периодот на 1970-те и 1980-те години. Автор на фотографиите е Васил Боглев.

Некаде во Центарна скопската периферијастудентскиот дом, веројатно за време на изградбата или кога бил новоизграден

пред фонтаната во градски паркEdited by Џоле - 01-Dec-2013 at 15:35
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #267 Posted: 01-Dec-2013 at 15:32
Парк Жена-борецОва е во населба Железара

На Бит пазар

на железничка станица

Камен мостEdited by Џоле - 01-Dec-2013 at 15:37
За сè има вторпат
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12172
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #268 Posted: 01-Dec-2013 at 15:43


Applause   Applause   Applause


Феноменални фотки... и речиси може да се почуствува животот и атмосферата во тие времиња!
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #269 Posted: 12-Dec-2013 at 14:09
На оваа фотографија се гледа дека паркот Жена-борец е неодамна уреден, со свежо посадени дрвца. Срце ме боли кога ќе помислам што направија од паркот „нашиве“ власти - карикатура од јавен простор. Едно пријатно местенце, зелена оаза во центарот ја унакажаа за навек и ја претворија во изложбен салон (за споменици) под отворено небо.


skopje by VINTAGE EX YU POSTCARDS & ETC, on FlickrEdited by Џоле - 12-Dec-2013 at 14:13
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #270 Posted: 20-Dec-2013 at 10:03
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #271 Posted: 25-Dec-2013 at 20:09
Изградба на соборниот храм „Свети Климент Охридски“, во Скопје. Снимка од градежните дејности во 1980 година.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #272 Posted: 28-Dec-2013 at 14:41
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #273 Posted: 28-Dec-2013 at 14:41


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #274 Posted: 28-Dec-2013 at 14:58
1960-ти1970-ти


За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #275 Posted: 30-Dec-2013 at 21:53
За сè има вторпат
Back to Top
Baze View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Jan-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 409
  Quote Baze Quote  Post ReplyReply #276 Posted: 31-Dec-2013 at 20:30
http://farm6.staticflickr.com/5533/11580633195_2a7154291c_b.jpg

кој дел е ова од градот неможам да го препознаам
Back to Top
Macedonicus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Google Maps: Regional Expert

Joined: 29-May-2011
Location: Czech Republic
Online Status: Offline
Posts: 370
  Quote Macedonicus Quote  Post ReplyReply #277 Posted: 31-Dec-2013 at 20:40
Тоа горе во левиот ќош ми личи на Вардар. Значи делов може да биде или западниот дел на Центар или источниот дел на Центар
ಠ_ಠ
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #278 Posted: 31-Dec-2013 at 20:45
Ова место ми личи како кај раскрсницата кај телеком(пред Тифани) да е,или на самото место на телеком
Back to Top
arhitekta View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Apr-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote arhitekta Quote  Post ReplyReply #279 Posted: 31-Dec-2013 at 20:47
Зелено пазарче сликано од правец на Водно
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13334
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #280 Posted: 04-Jan-2014 at 10:57
Welcome to our forum / Добредојде на нашиов форум

1970-ти

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516 27>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.