build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Спортски
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Спортска сала Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 16-Nov-2012 at 22:09

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Razbirash View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02-Dec-2012
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote Razbirash Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 02-Dec-2012 at 02:02
Ima nekoi novosti so salava,ili ostana samo krater...
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 02-Dec-2012 at 02:03
Па... се гради де... ете слики погоре...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Razbirash View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02-Dec-2012
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote Razbirash Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 02-Dec-2012 at 02:34
Ах невидов датата,ми заличеа на старите. Веројатно пошто нема некој напредок
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 23-Dec-2012 at 13:52

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 17-Jan-2013 at 12:17

Од денес....

 

Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
NoName View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Jan-2013
Online Status: Offline
Posts: 86
  Quote NoName Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 14-Feb-2013 at 09:36
off topic ха фосил ми бил комшија.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 30-Apr-2013 at 22:16
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 11-Aug-2013 at 14:01


Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Razbirash View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02-Dec-2012
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote Razbirash Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 11-Aug-2013 at 21:59
Фосил,а кај се трибините во целава приказна?
Back to Top
Djole88 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 611
  Quote Djole88 Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 24-Aug-2013 at 16:21
зошто слушнав дека ова нема да се догради поради салата на МЗТ ?
Back to Top
Portal View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 430
  Quote Portal Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 06-Sep-2013 at 09:01
Hmm i jas sega ja svativ situacijava, dve sali edna do druga... dali Pece Naumovski ke go gradi proektot gore na СКАрС ili toa bese samo idejno resnie? 
Ovoj del e namenet za sport, no dve sali na edno mesto Roll%20eyes  Mozda lizgaliste bi bilo poprifatlivo, no sepak Pece ke odluci toa e rabota na menadzmentot... Smile

Edited by Portal - 06-Sep-2013 at 09:26
Back to Top
ToniB View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26-Mar-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 28
  Quote ToniB Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 17-Oct-2017 at 15:17
Овде се работи. Фасадата ја направија. Мрдна работава. Малку по малку работат.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 31-Oct-2017 at 18:21
За сè има вторпат
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 31-Oct-2017 at 22:16
Добра салава!
Back to Top
ToniB View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26-Mar-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 28
  Quote ToniB Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 03-Jun-2018 at 01:35
Знае некој што се случува со салава? Делува скоро готова. Има некаде слики од внатрешноста? Се знае дали МЗТ тука ќе игра? Капацитет?
Back to Top
ToniB View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26-Mar-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 28
  Quote ToniB Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 09-Jun-2018 at 19:03
Поминав тука денес. Има некој минимален напредок од сликата од Окт. Оградата е тргната и има прозори на приземјето. Внатре имаат некои плочки донесено, се гледаат складирани од надвор.

Со ова темпо догодина ќе го завршат објектов. Не ми е јасно зошто толку споро се работи. Најверојатно кога ќе го пуштат хотелот до салава ќе биде и ова готово. Реално и улицата треба да се санира. Има некои приклучоци кои не се направени, а се планирани.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 17-Jun-2018 at 20:02
Денешни...

За сè има вторпат
Back to Top
ToniB View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26-Mar-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 28
  Quote ToniB Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 09-Oct-2018 at 23:45
Има некој информации за што ќе се користи салава? Зошто се гради толку споро? Со години стоеше така, па малку по малку последниве 3 ја прават. Ко да е готова, ама не баш.
Back to Top
Cibi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-May-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 167
  Quote Cibi Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 02-Jan-2019 at 02:19
Хотелот до нејзе го пуштија, официјално вчера. Има некој инфо или слики од салава до каде е со работата?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.117 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.