build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Комерцијални
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Ramstore Mall

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Z|evzek View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 423
  Quote Z|evzek Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 02-Oct-2014 at 18:24
Колку што можам да видам на рендеров, место сегашната реклама за часовници ќе има нова тераса, место улицата која води до паркингот ќе има пешачка патека и дрворед. Ништо посебно...
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4443
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 02-Oct-2014 at 19:57
Сега уште ВЕРО центарот (или на нивниот светски јазик: VERO Centar) конечно да заличи на нешто, и да донесе некаква реална понуда, и можеби ќе можат да му се доближи малку на Рамстор, а за SCM да не разговараме.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 03-Oct-2014 at 09:57
Според вработени од трговскиов, горе се прави уште еден спрат, иако тоа на рендеров не се гледа. Долго време имале проблем да обезбедат дозвола, али штом почнале веќе да градат, ваљда и тоа го средиле. Иначе вториов кат ќе добие само промена на просторот, а не и нови бутици (можно е уште некој локал за храна).
Сеа за сеа, за влез на Индитекс нема најава.
23ka.wordpress.com
Back to Top
kultuzin View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 3811
  Quote kultuzin Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 03-Oct-2014 at 10:30
Незнам како ќе им успее толкав обемет зафат да го изведат со само 2 милиони евра.
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4689
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 03-Oct-2014 at 12:08
Тоа се вика ефект на Скопје 2014.
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 03-Oct-2014 at 12:52

skopjeinfo.mk
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 20-Oct-2014 at 15:29
Да го имаме изгледот и на стариот "Рамстор мол"

Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4187
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 22-Jan-2015 at 11:04
Во февруари се отвора одделот за брза храна во „РамсторНа почетокот на следниот месец ќе следува големо официјално отворање на делот за брза храна во трговскиот центар „Рамстор“, во центарот на Скопје. На посетителите ќе им овозможи едно сосема поинакво пријатно искуство, велат од менаџментот. Ова следува откако во октомври минатата година почна комплетната промена на внатрешноста и надворешноста на овој објект, потенцираат оттаму.

Kако што информираат од „Рамстор“, градежните работи се во полн ек, а содржините што се готови ќе се пуштаат во функција етапно. Нагласуваат дека локацијата на стариот оддел за брза храна е сменет и е на местото каде што претходно беше детската игротека. За најмалите ќе се изгради нова игротека.

повеќе на: http://www.dnevnik.mk/?ItemID=9B2B1F4EF1A9664D89D9A3F1490348E5
Back to Top
Z|evzek View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 423
  Quote Z|evzek Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 01-Mar-2015 at 18:30
Се работи во доцните часови

Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 02-Mar-2015 at 18:18
Според мене, џабе инвестирањето, но дај Боже да грешам.

Реално, без дополнителна понуда, а воедно таа да биде поквалитетна, не може да направи промена во трговскиов, кој реално тоне се' повеќе и повеќе.

Отварање на марка како ЛЦ Ваикики, да мислиш дека ќе ти направи бум во трговскиот, треба да си ептен забеган.
Back to Top
Z|evzek View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 423
  Quote Z|evzek Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 20-Mar-2015 at 23:10
Од денес
Edited by Z|evzek - 20-Mar-2015 at 23:11
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 21-Mar-2015 at 17:10
Дефинитивно изгледа многу подобро.

Меѓутоа како што напоменав, нема понуда за купувачите, тоа е најважното. Не е се во турските продавници.
Back to Top
N23 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2159
  Quote N23 Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 02-Apr-2015 at 18:51
Originally posted by Teglarot

Дефинитивно изгледа многу подобро.

Меѓутоа како што напоменав, нема понуда за купувачите, тоа е најважното. Не е се во турските продавници.


Рамстор има една голема предност, има многу брендови за богати купувачи. Ако досега иаме тренд на затварање на продавници со ефтина роба, Рамстор е едини кој што ги задржа скапите брендови плус дополнително се отворија нови. Во таквите продавници влагаат купувачи кои од шала оставаат 1000 евра и затоа Рамстор никад нема да пропадне. Се додека ги има Гант, Лакоста, МаксМара, Најки, Тимберленд, Армани, Версаче, Пол енд Шарк и сл, никад нема да има "зима" за Рамстор. Затоа и се скоро едини мол у градов со многу мала промена на локалите, а е најстар.
23ka.wordpress.com
Back to Top
Teglarot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 569
  Quote Teglarot Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 02-Apr-2015 at 23:21
Originally posted by N23


Originally posted by Teglarot

Дефинитивно изгледа многу подобро.

Меѓутоа како што напоменав, нема понуда за купувачите, тоа е најважното. Не е се во турските продавници.
Рамстор има една голема предност, има многу брендови за богати купувачи. Ако досега иаме тренд на затварање на продавници со ефтина роба, Рамстор е едини кој што ги задржа скапите брендови плус дополнително се отворија нови. Во таквите продавници влагаат купувачи кои од шала оставаат 1000 евра и затоа Рамстор никад нема да пропадне. Се додека ги има Гант, Лакоста, МаксМара, Најки, Тимберленд, Армани, Версаче, Пол енд Шарк и сл, никад нема да има "зима" за Рамстор. Затоа и се скоро едини мол у градов со многу мала промена на локалите, а е најстар.


Тие продавници егзистираат само поради скапата брендирана роба. Едно парче во денот, за да го извадат месецот.

Останатите, условно речено просечни продавници, едвај преживуваат. Затоа и голем дел од нив затворија.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.