build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Скопје
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Скопје "street level"

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1303
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 02-Sep-2013 at 16:35
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 03-Sep-2013 at 14:03
Чаир
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 03-Sep-2013 at 14:06
кај Клинички центарmkd.mk
За сè има вторпат
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7259
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 03-Sep-2013 at 16:39
многу ми е симпатична колонава... на грчка граница мислам дека помали колони се прават...
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 03-Sep-2013 at 16:44
Previous
 
На грчка граница не се собираат за да одат во клинички центар каде што оди цела Македонија, а не само цел град.
 
Немој да ме разбереш погрешно забеган, останува фактот дека сообраќајното решение е за никаде и со и без клинички центар.
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 03-Sep-2013 at 20:01
на одмор бев комшија со еден од `поупатените` за клинички и некако ми даде надеж дека на крај ќе биди добро и со новиот клинички и со катната гаража што ќе се гради мислам на местото на сегашно интерно
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7259
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 03-Sep-2013 at 21:48
Originally posted by Dexter26

Previous
 
На грчка граница не се собираат за да одат во клинички центар каде што оди цела Македонија, а не само цел град.
 
Немој да ме разбереш погрешно забеган, останува фактот дека сообраќајното решение е за никаде и со и без клинички центар.
заборавам дека сарказам тешко се чита од текст без емотикони LOL
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 7259
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 03-Sep-2013 at 21:54
Originally posted by gjoko

на одмор бев комшија со еден од `поупатените` за клинички и некако ми даде надеж дека на крај ќе биди добро и со новиот клинички и со катната гаража што ќе се гради мислам на местото на сегашно интерно
колонава нема везе со тоа дали во клиничкиот комплекс има катна гаража или не и со тоа колку е организиран комплексот... улицата е преоптоварена со јавен превоз, возила на брза помош, таксисти, раскрсниците се катастрофа, нема никакво пешачко решение за стотиците пешаци што ја преминуваат улицата, и згора на се имаш каубојци на кои некој по грешка им дал дозвола...
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 04-Sep-2013 at 00:31
а да видиш жена како со едната рака држи бебе,со другата вози и згора на се претица цела колона на кривина на кружен тек,влезе во траката за тие од лево,и си замина слободно пред сите-Албанија и се е можно
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 12-Sep-2013 at 09:42
сообраќаен метеж во Скопјеplusinfo.mk
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 06-Feb-2014 at 10:31


Toмислав Георгиев
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 13-Feb-2014 at 16:26
Козле


DSC02807 by george k. 1981, on Flickr


DSC02805 by george k. 1981, on Flickr


DSC02804 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 15-Feb-2014 at 13:34


Томислав Георгиев
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 15-Feb-2014 at 13:35


Томислав Георгиев
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 28-Feb-2014 at 15:09


автор: јас
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 28-Feb-2014 at 15:10


Томислав Георгиев
За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 28-Feb-2014 at 15:11
Ненад Богоевски
За сè има вторпат
Back to Top
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1303
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 28-Feb-2014 at 15:47
Фасадава на зградава е мизерија, го огрдува цел простор наоколу, кога беше сама во фокус на слика изгледаше грдо, но вака со цела околина изгледа уште поодвратно. Нит соодејстува со околината, кај е масивна сама по себе па уште штрчи со шаренило од бои баш како извадена од некое бразилско гето или предградие. Срамота.


Edited by HugoGoulding - 28-Feb-2014 at 15:50
Back to Top
HugoGoulding View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05-Feb-2011
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1303
  Quote HugoGoulding Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 06-Mar-2014 at 18:17
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12905
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 22-May-2014 at 15:00
населба Хром

населба Ѓорче Петров, улица Борис СарафовЗа сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.