build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Урбанистички целини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Аеродром 2011

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 12-Mar-2016 at 18:52
луѓе тоа дали има Мекдоналдс нема везе со странците, со туризмот или слично... битно е да имаш глобални гиганти на сопствен пазар... конкуренцијата е повлијателна од било која инспекција и драстично го крева квалитетот а ја припазува и цената на производите

инаку, кога сме веќе кај туристите, психологијата вика дека не сакаат комплетно да се одделени од својата култура, без разлика за што се дојдени
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.062 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.