build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Културни
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Македонски народен театар (Стар театар)

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 4748495051 61>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
gjoko View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 18-Jun-2011
Location: kicevo
Online Status: Offline
Posts: 6554
  Quote gjoko Quote  Post ReplyReply #961 Posted: 31-May-2013 at 10:15
Ministerkata rece deka lusterot ima sijalicni mesta kolku sto ima sedista vo golemata sala
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #962 Posted: 31-May-2013 at 10:20
teatarov e najubaviot objekt od sk 2014ta, isto i edinstven so dobro osvetluvanje, se nadevam konkurencija ke mu bide i filharmonijata
Back to Top
Supervisor View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 28-Jan-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 1220
  Quote Supervisor Quote  Post ReplyReply #963 Posted: 31-May-2013 at 12:21
Сосема солидно е испаднат и од внатре и од надвор. Одличен објект само прозорите се промашај другото е петка. И после 6 години го отворија амин.
NewYork-London-Paris-Moscow-Tokyo-Skopje
Back to Top
Tony Martin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Aug-2012
Location: EU
Online Status: Offline
Posts: 124
  Quote Tony Martin Quote  Post ReplyReply #964 Posted: 31-May-2013 at 14:52

Отворен Стариот театар во Скопје
Edited by Tony Martin - 31-May-2013 at 14:54
Back to Top
Tony Martin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Aug-2012
Location: EU
Online Status: Offline
Posts: 124
  Quote Tony Martin Quote  Post ReplyReply #965 Posted: 31-May-2013 at 15:04

Новиот театар во Скопје, изграден на темелите на стариот, е отворен!
Edited by Tony Martin - 31-May-2013 at 15:05
Back to Top
kenzo_fan View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 19-Dec-2011
Online Status: Offline
Posts: 306
  Quote kenzo_fan Quote  Post ReplyReply #966 Posted: 31-May-2013 at 15:07

"Скопје е промашен град" - Арх. Живко Поповски
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2446
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #967 Posted: 31-May-2013 at 15:27
Лол.

Back to Top
anti-modernista1 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 01-Dec-2011
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote anti-modernista1 Quote  Post ReplyReply #968 Posted: 31-May-2013 at 15:28
ne vie lesno razbiram ama lecete kompleksi na drugo mesto..
Back to Top
alexgizh View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 07-Jan-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1968
  Quote alexgizh Quote  Post ReplyReply #969 Posted: 31-May-2013 at 15:56
Фалат мрчаторите, вака е поарно:

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.
Back to Top
Tony Martin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Aug-2012
Location: EU
Online Status: Offline
Posts: 124
  Quote Tony Martin Quote  Post ReplyReply #970 Posted: 31-May-2013 at 16:11

По генерациско чекање главниот град доби нов театарФотографии: Маја Златевска, Бисера Станкоска


Edited by Tony Martin - 31-May-2013 at 16:11
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1163
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #971 Posted: 31-May-2013 at 16:25
ЛолBig%20smile бината е премногу малечка а осветленоста елемнтите како да е некој хотел од Дубаи, човек ќе помисли само луѓе со висока нога ќе идат на престави
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2446
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #972 Posted: 31-May-2013 at 17:42
Чек, тоалетиве се од театарот или од некој узбекистански свадбарски ресторан?
Back to Top
anti-modernista1 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 01-Dec-2011
Online Status: Offline
Posts: 27
  Quote anti-modernista1 Quote  Post ReplyReply #973 Posted: 31-May-2013 at 18:07
Originally posted by fichot

Чек, тоалетиве се од театарот или од некој узбекистански свадбарски ресторан?
toaletive se posebno dobro napraveni, moderni i elegantni.. ne znam koj uste bi moze da go zemi golem del od forumot i vas kako ozbilno.
ocigledno e deka omraza i zlonamernost ve vodi vas, ova nema vrska so arhitektura. Ohno
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 359
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #974 Posted: 31-May-2013 at 18:49
Originally posted by anti-modernista1


Originally posted by fichot

Чек, тоалетиве се од театарот или од некој узбекистански свадбарски ресторан?
toaletive se posebno dobro napraveni, moderni i elegantni.. ne znam koj uste bi moze da go zemi golem del od forumot i vas kako ozbilno.ocigledno e deka omraza i zlonamernost ve vodi vas, ova nema vrska so arhitektura. Ohno


epa sekako deka nema dane sfati ozbilno, ako pisvame na latinica i bez nikakvi pravila.
Back to Top
Tony Martin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Aug-2012
Location: EU
Online Status: Offline
Posts: 124
  Quote Tony Martin Quote  Post ReplyReply #975 Posted: 31-May-2013 at 19:17
Originally posted by FT

Originally posted by anti-modernista1


Originally posted by fichot

Чек, тоалетиве се од театарот или од некој узбекистански свадбарски ресторан?
toaletive se posebno dobro napraveni, moderni i elegantni.. ne znam koj uste bi moze da go zemi golem del od forumot i vas kako ozbilno.ocigledno e deka omraza i zlonamernost ve vodi vas, ova nema vrska so arhitektura. Ohno


epa sekako deka nema dane sfati ozbilno, ako pisvame na latinica i bez nikakvi pravila.


без коментар за коментарот за латиницата LOL

anti-modernista1, мој совет ти е да не дозволуваш да бидеш испровоциран од ваквите и слични исмејувања на објектите... Нема да напишам зошто, ама гледам дека и тебе ти е тоа веќе јасно...
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #976 Posted: 31-May-2013 at 19:39
Јас само се прашувам, кој ќе влезе во ваков ‚‚аристократски‚‚ објект за кој се потрошени повеќе од 36 мил. евра...

Испаѓа со народни пари градиме објекти за ‚‚аристократијата‚‚.... градиме театри кои ‚‚народен‚‚ не заслужуваат да го носат...

Добро критика на страна...

Ме интересира... Капаците на вц-шолјите какви се, некој да не знае?

Edited by FoSsiL - 31-May-2013 at 19:39
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
Z|evzek View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Jun-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 423
  Quote Z|evzek Quote  Post ReplyReply #977 Posted: 31-May-2013 at 19:52
Originally posted by FoSsiL

Јас само се прашувам, кој ќе влезе во ваков ‚‚аристократски‚‚ објект за кој се потрошени повеќе од 36 мил. евра...

Испаѓа со народни пари градиме објекти за ‚‚аристократијата‚‚.... градиме театри кои ‚‚народен‚‚ не заслужуваат да го носат...

Добро критика на страна...

Ме интересира... Капаците на вц-шолјите какви се, некој да не знае?
Cenite ke bidat isti kako sto bea ii vo MNT! Teatarot ne se vika za dzabe makedonski naroden teatar! Toj e namenet za celiot narod! Svakam da se pluka na se ostanato od proektov, ama za teatarov niso ne vi drzi voda Ednostavno bese potreben da se izgradi ! Ne e tesko za edna vecer da sledish malce svetski principi I da se doterash
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #978 Posted: 31-May-2013 at 19:55
А ако несакаш или неможеш, а сакаш да гледаш претстава, сакаш да следиш култура? Особено, кога си млад...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #979 Posted: 31-May-2013 at 19:56
И дајте пишувајте на кирилица... стварно нема смисла...
Македонија - Земја на чудата!
Back to Top
mirko View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 04-Aug-2011
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 12
  Quote mirko Quote  Post ReplyReply #980 Posted: 31-May-2013 at 20:00
mnogu mi e zal za hejterite na teatarot no jas kako golem ljubitel na teatarskata umetost so srce go ocekuvav i mnogu mi se dopaga na slikive, da gi ostavime miljonite nastrana , mislam deka konecno skopje dozivea da ima vistinski reprezentativen teatarski objekt nesamo za posetitelite tuku i poveke za teatardkite rabotnici i glumcite. BRAVo!!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4748495051 61>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.